vain uusiosinkutarille.. =)

mietiskelijätär

Olitko liitossasi "Niisku-Muikkunen"?

Mulla muutama esimerkki... kun piti leikata pensasaitaa, joten pyysi mua kaveriksi "siivoamaan" hänen jälkensä, tai jos piti auto sisältä pestä, niin "tuu kaveriksi kun sä niin osaat", taikka auton vahausta, mulla oli aina kiillotushomma, kun oli parempi näkö, yms...
Siivotessani kotona "koiras" häipyi, kun ei kestänyt kovaa ääntä, saatika mattoja ravistellut. Tai jos pesin ikkunoita (vanha talo, josta piti nostaa akkunat sisälle) ei "vahvempaa" osapuolta näkynyt.
Nyt olen uusiosinkutaar, ja elämä on ihanaa...

3

802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuffe

      minutkin on koulutettu itsenäiseksi uusiosinkuksi :))

      Mutta tiedäksää, tähänkin tarvitaan kaksi, yksi joka pomottaa ja toinen joka alistuu :) Jos ei ole alistujaa, onko silloin olemassa pomoa?

      • mietiskelijätär..

        Juu, olen huomannut...Mutta olen myös oppinut.
        Minusta tuli "Niisku-Muikkunen" (älä lue Nuuska-Muikkunen"), eli osaan niin miesten kuin naistenkin työt. Ja jos tulee ylitsepääsemätön este, no sitten "TOSI" miehet hommiin. Onhan siinä sitten silmänruokaakin...=)


      • tuffe
        mietiskelijätär.. kirjoitti:

        Juu, olen huomannut...Mutta olen myös oppinut.
        Minusta tuli "Niisku-Muikkunen" (älä lue Nuuska-Muikkunen"), eli osaan niin miesten kuin naistenkin työt. Ja jos tulee ylitsepääsemätön este, no sitten "TOSI" miehet hommiin. Onhan siinä sitten silmänruokaakin...=)

        Saat ehkä sittenkin kiittää ex-Muikkusta? :))


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2172
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1826
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1334
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      960
    6. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      187
      926
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      905
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      750
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      746
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      719
    Aihe