Milloin seuraava finnmatkojen opaskoulu?

jaska111

Hei. Onko tietoa finnmatkojen seuraavasta koulutuksesta? onko muita sinne hakeneita ja onko tullut kutsuja työhaastatteluun ...

7

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blandeste

      Itse olen miettinyt ihan samaa asiaa että milloin koulutus on.. jos joku vaan tietää niin ilmoittakoon :)

      • Sieltä se selviää

        Hei camoon, jos aito oppaaksi, et voi jäädä odottamaan, että joku sinua auttaa. Ota itse selvää asioista. Oppaana joudut joka tapauksessa hoitamaan jos jonkinmoista asiaa kiireisellä aikataululla ja huom. erilaisissa kieliympäristöissä. Pakko on pärjätä ja tämä kotomaan kylmäharjoittelu on vasta pientä siihen, mitä on arkitodellisuus kohteessa.


      • 12ehui
        Sieltä se selviää kirjoitti:

        Hei camoon, jos aito oppaaksi, et voi jäädä odottamaan, että joku sinua auttaa. Ota itse selvää asioista. Oppaana joudut joka tapauksessa hoitamaan jos jonkinmoista asiaa kiireisellä aikataululla ja huom. erilaisissa kieliympäristöissä. Pakko on pärjätä ja tämä kotomaan kylmäharjoittelu on vasta pientä siihen, mitä on arkitodellisuus kohteessa.

        Nyt oli haku talikaudeksi, joten logisesti luulisi seuraavan haun olevan kesäkaudelle. Viimeistään taas talvikaudelle 2009.


      • koulutukseen
        12ehui kirjoitti:

        Nyt oli haku talikaudeksi, joten logisesti luulisi seuraavan haun olevan kesäkaudelle. Viimeistään taas talvikaudelle 2009.

        Kyse ei ole siitä eikö asioiden eteen olisi tehty mitään. Koulutukseen on jo haettu joten paperit on sisässä, kyse olikin vain siitä koska se mahdollisesti alkaa eikä siitä että onko joku avuton vai ei.


      • kyllä

        Että koulutus on jo tiedossa.. sitten vaan odottelemaan muutkin!


      • soitto 15.8. !
        kyllä kirjoitti:

        Että koulutus on jo tiedossa.. sitten vaan odottelemaan muutkin!

        Minä oon siis menossa tulevalla viikolla haastatteluun. Mut siitä nyt ei vielä tiedä pääseekö koulutukseen asti (joka ois tukholmas 17.-24.9.) mut kova on ainakin yritys.. Ihmeen myöhään toi koulutus, ku oon saanu sen käsityksen et kaikil muil firmoil jo koulutukset ollu tai about just menossa..

        Tosin kun oon lukenut tält palstalta noita opas- juttuja, ni vaikuttaa vähän et finnmatkat ei ois kovin kovassa huudossa..
        Vähän epäilyttää noi jotkut verotus-ja kela- asiat ym..? et hommat ei rulettais kovinkaan hyvin..!?

        En tiiä oonko ihan vääräs.. mut alko kuitenki vähä epäilyttää, et pitäiskö venaa ens kevääseen ja hakee sit mielummin esim.arskoille...!?!

        Muutenki vähä epäilyttää miten finnmatkojen-koulutuksest selviää, ku kaikki ensiavut ym. tulee ruotsiks... et riittääköhän kielitaito...? =O


    • ens kuus !

      Haastattelu mulla ens viikol ja koulutus ois 17.- 24.9. Tukholmas! mut saa nähä selviikö sinne asti..!?! Hakuajast ei tietoo millon on/ oli ?!?
      Mä laitoin hakemuksen sisää n.kk sitten ja nyt tuli kutsu haastatteluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe