PATTAYALLA NYT OLLUT

TAALLA LOMALLA

HIUKAN TIETOA KAIKESTA HALUKKAILLE

Tulin 1.5vkoa sitten ja sadetta ei juuri laisinkaan, jos satanut niin max 20min paivassa yhteen soittoon, 5paivaa ei vetta laisinkaan vaan sitakin hiostavampi ilma ja lampoa ollut 30-35.
hotellihinnat hiukan edullisempia vaan toisin kuin monet sanovat, ravintoliden ja lavataksien ja retkien hinnat samoissa kuin talvella.
turisteja on nytkin vaan ei niin paljoa ruuhkaa kuin sesonkikautena.
Vaihtokurssi rahanvaihtopisteissa on 45.8-46.2 valilla.
tassa tama talla kertaa.

6

3188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raji1

      Voitko antaa keski-ikäiselle rauhalliselle pariskunnalle hotelli vinkin. Onko Jomtien ranta uimakelpoinen, nimittäin jotkut sanovat sen olevan roskia täynnä ja veden likaista.
      Kiitos sinulle jos viitsit vastata.

      • tn88

        welcome jomtie hotellli on ok!itse oltiin viime elokuussa ja ens to lähdetään taas..ranta on uintikelpoinen!vesi väh sameampaa mutta ei paskasta!


      • fart

        Ja jos haluaa meressä uida ,niin lähisaaret on ainoatpaikat missä on kirkkaampaavettä.jompparin rannoilla en kyllä uisi ,jos ei halua muovipussien ja p...akikkareiden seassa lillua.


      • talvella taas uudestaan

        Pariskunnille suosittelen Jomtien aluetta, rauhallisempi kuin Pattaya city, jonne pääsee kätevästi lavataksilla ja hintakin vain ennen 23 on 10-20 bht. Uimarannat parempia ja puhtaampia kuin Pattayan puolella, missä paikalliset käyvät.
        Hotelli mihin itse menen ei ole tavallaan hotelli vaan bungalov alue missä bungaloveja, 2 krs huoneita keittiöllä tai ilman....rtodella mukava ja rauhallinen paikka, rantakadulle tosin joutuu kävelemään n150 metriä vaan ei haittaa. Hinnatkaan ei pahoja. Huone 2krs ilman keittiötä 12000 bht/kk, keittiöllä maantasossa 15000, bungalovin hintaa en muista vaan paikka todella mukava ja rauhallinen, asunnon voi vailta altaan vierestä auringosta tai varjosta jos ei auringosta koko aikaa välitä.
        lisäinfoa kuvineen www.pkpattaya.com
        ps. paikka sijaitsee welcome jomtien hotellista rantakatua liikkuen 100m vielä eteenpäin.


    • fart

      Wellcome-ketjun molemmat hotellit pattiksella on aivan surkeaatasoa jos menette aurinkomatkoilla niin kannattaa mennä muihin hotelleihi/huoneistoihin esim. residence garden on todellahyvä jos katsotaan hinta/laatu siinä on makkari ja olohuone/keittiö ja todella siisti ,eikä pokamiehiltäkään pummailla lakanarahoja jos on maksanut 2h huoneen yhdelle,ja alakerrassa hyvä buffetravintola ainoa miinus on teko-elvis joka hoilaa jokailta samat viisut.

      • joujou

        kyllä maksat lakana maksun welkommeissa vaikka olisit maksanut 3 huonetta yksikses. varmaa tietoo. tytötkään ei varmaan ottanu sulta rahaa ku olit maksanu 2 hengen huoneesta. joo joo


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe