Jos haluatte suojautua muiden ihmisten tahallisilta tai tahattomilta vaikutuksilta luomalla energisen suojakentän ympärillenne, miten sen teette? Onko keinoja useita, vaiko vain yksi?
Kuinka suojaudutte?
11
1222
Vastaukset
- maapallottelija
En nyt ole ihan varma, mitä tarkoitat, mutta kaikilla on vapaa tahto, joten se minkä annan vaikuttaa itseeni on myös minun hallittavissani. Ehkä joitain ihmisiä auttaa, jos he visualisoivat jonkin suojakentän ympärilleen, mutta en ainakaan itse tee niin.
- visionääri
Olen koko elämäni ajan tuntenut itseni ulkopuoliseksi.
Visioin itseni näkymättömäksi erilaisien ihmispopuloiden seassa.
Kyllä se toimii. Jotkut, luultavasti hiukan päihtyneet tyypit ilmaisivat tämän.
"Näkymättömyys" toimi myös suojauksena. Onhan näitä itämaisia visiointisymboleilla
tehtäviä suojautumiskeinoja.
- tekniikka
Pidä kieli rullana kitalaessa, kuin alkaisit viheltämään mutta suu kiinni. Sillä suojaudut, piste.
- Enk-el
Jos joku tuntee tarvetta suojautua toisten ihmisten vaikutuksilta/energioilta, niin hänessä on jonkun asteista pelkoa ja myös epäluottamusta itseensä.
Toisaalta olemme kaikki toisillemme 'peilejä' eli näemme vain sitä, mitä meissä itsessämmekin on. Siis jos emme tahdo nähdä/kokea jotain epämiellyttävää toisista, on se vain viesti itsellemme, mitä meidän pitäisi hyväksyä itsessämme ja siten myös toisissa. Vain kohtaamalla omat pimeät puolemme ja hyväksymällä ne voimme vapautua niistä.
Suojauksen tarve voi silti joskus yllättää, ja silloin paras ja vahvin suojaus on vain pyyntö/lyhyt rukous Kaikkeuden Lähteelle (tai mitä nimitystä kukin haluaa käyttää Jumaluudesta). Jos tilanne on niin "paha", ettei edes ajatus toimi, niin yksi sanakin riittää kuten esim. "Valoa!" tai "Rakkautta!"
Ihminen, josta 'huokuu rakkaus', ei tarvitse suojakenttiä, sillä hänellä se on luonnollisesti korkeampana värähtelynä hänen aurassaan.
Toisaalta ihminen, joka on yhä enenevässä määrässä 'palannut rakkauteen' joutuu jossain vaiheessa varmasti vastavoimien eli ei-rakkauden voimien hyökkäyksen kohteeksi, mutta juuri silloin varsinkaan ei saisi antaa pelolle valtaa, vaan pitäisi pysyä tietoisena itsestä ja omasta jumalaisesta alkuperästään ja voimastaan.
Lisään vielä, että nämä 'ei-rakkauden voimat' ovat todellisuudessa ihan omiamme (vaikka ne näyttävät tulevan toisten/muulta taholta), eikä siis mitään ulkopuolisia, joten meillä on niihin VALTA.- tuotteet
itse käytän folioo. sillä käärii pään niin ei kukaan lue ajatuksia eikä hallitus pysty vakoilee. estää myös salaman iskut tehokkaasti. saunassa ei tartte kauaa olla kun hiki tippuu. keväällä kasvien idätykseen passeli, kulkee mukana eli voi tarkkailla miten kasvu edistyy. pirkka folio on paras hinta/laatu suhteeltaan mut lidlin folio on reissussa kätevämpää.
- Et666
tuotteet kirjoitti:
itse käytän folioo. sillä käärii pään niin ei kukaan lue ajatuksia eikä hallitus pysty vakoilee. estää myös salaman iskut tehokkaasti. saunassa ei tartte kauaa olla kun hiki tippuu. keväällä kasvien idätykseen passeli, kulkee mukana eli voi tarkkailla miten kasvu edistyy. pirkka folio on paras hinta/laatu suhteeltaan mut lidlin folio on reissussa kätevämpää.
Ota nyt, herran tähen, se folio päästäs ja äkkiä, sillä ne "others" huomaa siitä heti, että siellä menee yksi pehmoaivo, johon voi istuttaa imb-lantin (lue imbecillileiman)!
- kukaan kehtaa
Et666 kirjoitti:
Ota nyt, herran tähen, se folio päästäs ja äkkiä, sillä ne "others" huomaa siitä heti, että siellä menee yksi pehmoaivo, johon voi istuttaa imb-lantin (lue imbecillileiman)!
kulkea kadulla foliomyssy päässään. Itse ainakin käytän Hankkijan lippistä, joka on sisältä vuorattu foliolla. Maadoitus menee niskatukan suojassa selkää alas ja abikolla haaroitettuna persiin kohdalta niin, että maadoitus-KeVi 2,5 mmxmm kulkee farkkujen molempien lahkeiden läpi sukan suojassa lenkkarin pohjaan asennettuun elektrodiin.
Molemmat jalat sen tähden, että kävellessä on aina toinen jalka maassa. Juoksemisen olen lopettanut jo kokonaan.
Eihän näiden asioiden takia kannata hermojaan menettää ja syyllistyä yliampumisiin. Käyttämäni varmistus on mielestäni yksinkertaisuudestaan huolimatta täysin riittävä. - ~~:-(
kukaan kehtaa kirjoitti:
kulkea kadulla foliomyssy päässään. Itse ainakin käytän Hankkijan lippistä, joka on sisältä vuorattu foliolla. Maadoitus menee niskatukan suojassa selkää alas ja abikolla haaroitettuna persiin kohdalta niin, että maadoitus-KeVi 2,5 mmxmm kulkee farkkujen molempien lahkeiden läpi sukan suojassa lenkkarin pohjaan asennettuun elektrodiin.
Molemmat jalat sen tähden, että kävellessä on aina toinen jalka maassa. Juoksemisen olen lopettanut jo kokonaan.
Eihän näiden asioiden takia kannata hermojaan menettää ja syyllistyä yliampumisiin. Käyttämäni varmistus on mielestäni yksinkertaisuudestaan huolimatta täysin riittävä.Viikon paras!!! :-D
- Redeemeri
Tätäkö sun elämä nyt on ja tulee olemaan? Muistatko vielä ajan kun ei ollut mitään "energioita" ja elit vaan?
Olet ajautunut väärään seuraan tai luet vääriä kirjoja. Mikäli on olemassa jokin hengellinen totuus niin ei kai sen löytäminen voi olla elämääsi rajoittava tekijä? - tyhjänä
Paras konsti on olla ajattelematta mitään - kulkea blankona. Se ei aina onnistu, joten hyvä käyttää, esim. kukkauutteita, jotka tasapainottavat tunnetiloja. Onhan niitä muitakin keinoja, visualisaatiota: valomuuria ympärille, reikiviritykset jne. Mutta hyvä pitää myös tasapuolisesti asioita arvioiva järki mukana - ja treenata intuitiota. Intuitio auttaa häipymään tilanteista ennen kuin ne alkavat kaatua päälle ;). Jos on jostain syystä pakko olla paikassa, missä on suht huonot vibat, niin visualisaatio ja kukkatipat. Ihan mikä tahansa juttu, joka antaa positiivista voimaa...
- kaikilla
luen psalmi 35:n ja alan lisätä kirkossa käyntiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679