Mun juttuja

waldemar

Ensinnäkin olen pahintalajia oleva tuurijuoppo! Pari kuukautta ei tippaakaan ja sitten 4-5 päivää pelti kiinni muista ihmisistä välittämättä. Tämän lisäksi olen peliriippuvainen jolla on velkaa melkein 40000 euroa. Kaikki tärkeät ihmissuhteet olen onnistunut ryssimään tuon viinan takia ja talous on kuralla moneksi vuodeksi eteenpäin. Ei paljoa naurata. Onneksi työpaikka on vielä. Mua kiinnostaisi tietää onko muita samassa kusessa olevia, tai joka on selvinnyt vastaavista vaikeuksista?

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • crocoodiile

      Itse olen opiskelija, joka pilasi ainakin yhden opiskeluvuoden täysin totaalisesti, ja vain alkoholin takia. Arvosanat putosivat yseistä kutoseen ja vitoseen. Nyt on kirjoitukset syksyllä, ja pitäisi skarpata.
      Viimeisen vuoden aikana (kun olen ryypännyt), olen ollut mm. sairaalahoidossa (sammuin kerran tuolla keskustassa ja mut oli löysetty ja viety sairaalaan). Jos olisin vähän kauemmin maannut siellä, niin olisin kuollut kylmyyteen. Olisi luullut että juominen olis loppunut, ja kyllähän se loppuikin kuukaudeksi, mutta sen jälkeen se oli taas menoa. Minulla ei tästäkään vuodesta ole juuri mitään selviä muistikuvia juuri mistään, ja kaikki on alkoholin syytä. Ihmissuhteita sain alkoholin myötä, se on ihan totta, ja ehkäpä ainoa positiivinen puoli juomisessani, mutta myös menetin niitä ,mikä ei ole ollenkaan hyvä juttu.
      Nyt viimeaikoina olen ollut tietynlaisessa psykoosissa, mutta nyt olen vähän parantumaan päin.

      Ei se alkoholi kannata. Eikä tupakkakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2742
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      20
      1734
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      273
      1623
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1281
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1149
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      94
      1062
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe