Onko muilla ollut vastaavaa: mulla rinnat tuli kipeiksi jo ennen kuin tein raskaustestin, ja nyt rv 5 0 menossa. Rinnat ovat välillä ihan valtavan kipeät, silloin ei pysty nukkumaan mahallaan tai koskemaan niihin lainkaan, mutta välillä ne on tuskin ollenkaan kipeät. Viime yönä jo itkeä tirautin kun kävin vessassa ja rinnat tuntuivat kivuttomilta ja "normaaleilta", mutta kun aamulla heräsin, ne oli taas kipeät ja kipu on voimistunut päivän mittaan. VOiko kipuilu tosiaan heitellä näin paljon vai onko merkki alkavasta keskenmenosta? Edellinen raskaus päättyi rv 6 keskenmenoon ja ensimmäisenä oireena oli rintojen kipujen häviäminen, joten nyt hypin seinille pienistäkin muutoksista.
Rintojen kipuilu
4
414
Vastaukset
- mutta sama
täällä.mulla on joskus tosi pistävääkin kipua rinnoissa,ja joskus menee päiviä ettei ole mitään.en ole ennen keskenmenosta ärsinyt,joten en tiedä johtuuko oire siitä,mutta käsittääkkseni tuo on ihan normaalia.hormoonit kun on niin pihalla ettei hullukaan pysy niiden perässä=)
sanoisin että ole huoleti ja kysy ihmeessä neuvolassa asiasta jos se sinua vielä askarruttaa! - kesäpäivää
Olen nyt rv 10 2 ja minulla on koko ajan alusta asti ollut rinnat enemmän tai vähemmän kipeinä, ja välillä eivät ollenkaan...ja siitä minäkin heti huolestuin...;) Mutta eiköhän se ole ihan normaalia raskauden kulkua että välillä tuntuu enemmän, välillä vähemmän. Onnea odotuksesi! =)
- Kukkis''
Mulla oli aluksi rinnat kipeät nänneistä ja niihin tuli isot suonet näkyviin. Nyt 10 4 rinnat on kokonaisuudessaan kipeät, mutta ei niin kipeät kuitenkaan kun silloin alussa oli ihan tuskaa kun liivit optti illalla pois.
- vaihtelee
Välillä on niin kipeät että kävelykin sattuu. Toisinaan taas vähemmän kipeät. Oon huomannu että aamuisin se kipu on voimakkainta mulla. Ihan normaalia siis tuo vaihtelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18313718
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402863Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721707Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525