Onko kukaan ostanut lähiaikoina vaajataloilta valmispakettina Vieno 1 kerroksisista taloa??
Mistä hinnoista lähdetään liikkeelle??
Onko ollut myönteisiä kokemuksia??
Vieno 1krs valmisvaaja
6
1358
Vastaukset
- tarjouksen pyytänyt
tämä siis peruspaketin hinta
- nousseet melkoisesti
Vuonna 2005 Vieno (1 1/2 -kerrosta) yläkertavarauksella maksoi 153000 tEUR (ilman takkaa, mutta rahteineen). Vuonna 2004 ns. vanhempi malli maksoi 142000 tEUR rahteineen.
Nyt siis yksi kerroksisesta pyydetään rahteineen yli noin 193 000 EUR ? Ovatko tässä hinnassa perustukset mukana. Vanhoista hinnoista puuttuvat perustukset. - Onko sitten nousua tai
nousseet melkoisesti kirjoitti:
Vuonna 2005 Vieno (1 1/2 -kerrosta) yläkertavarauksella maksoi 153000 tEUR (ilman takkaa, mutta rahteineen). Vuonna 2004 ns. vanhempi malli maksoi 142000 tEUR rahteineen.
Nyt siis yksi kerroksisesta pyydetään rahteineen yli noin 193 000 EUR ? Ovatko tässä hinnassa perustukset mukana. Vanhoista hinnoista puuttuvat perustukset.jotain muuta. luultavasti toimituskin muuttunut. Tuonne taakse tuijotellessa ei tule kuin paha mieli, eletään vaan näillä nykyisillä.
- Minä vain
Onko tämä hinta vain talopaketista vai kuuluuko perustukset mukaan??
- Rahtipohdintaa
Talopaketissa hinta varmaankin liikkuu noillamain mutta rahti!Käydäänkö huvireissu ensin jossain kaukana talopaketin kanssa?Onko enään järkeä tuollaisiin kuljetuksiin?Tämä on vain pohdintaa sille että sain juuri tarjouksen talopaketista ja sikäli erilaisen että ulkoseinät valmiina ja sisään kaikkialle omasta metsästä panelit.Mutta kuljetus Kemistä U:kiin alle 2 tonnia.Olemmeko valmiita maksamaan mitä vain pyydetään?
- talonsa tilannut
ja yläkerta eristettynä, hintaa oli tänä vuonna 2007 184 000 rahteineen (6000e rahdin osuus). Siitä se sitten hioitui sen mukaan miten otettiin lämmitysmuotoa, jätettiin pois takkaa ja lisättiin sitä ja tätä. Ilman perustuksia tuo paketti.
Mikä sitten lie 1 -kerroksisen ja 1 1/2 kerroksisen ero? ...ei varmaan suuri, sillä seinän korkeus siinä vain kasvaa ja päätyikkunoita lisääntyy. No toki vähän muutakin, mutta ei mahdottomasti, siis kun kyse on varauksesta kuten meillä, eli yläkerta on vain eristetty ja sinne vie portaat ja siihen on piirustukset ja putkistot on vedetty ylös. Siitä jatkuu sitten omavaraisesti yläkerran tekeminen.
Ihan hyvältä vaikuttaa, paha sanoa lopputulosta, talo ei ole vielä tontilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648