ja jälleen

autokolari

Mikkelin tien risteyksessä, so Selkäharjussa, n. klo 15.20. Autot rutussa ja paloauto paikalla.
Koska siihen saadaan vaikka liikennevalot, jos ei eritasoa raaskita rakentaa!!!!

12

1998

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arvata?

      mikkelistä tullut auto oli joku pieni kaupunkiauto jota ajoi iäkäs henkilö?

    • se on

      niin vaikeeta aina??

      onko se niin vaikeeta mennä risteyksen ohi sitten kun siitä ei mene autoja? katsoen molempiin suuntiin..

      ja sit kun lähtee liikkeelle, painaa sitä kaasua, eikä matele hiljaa...

      • Raaaato

        Mietin ihan samaa. En koe ko risteystä kovin vaativana..onkohan se arska kun paistaa silmiin niin ei sitten nähdä mitään. Varsinkin ilta-aurinko taitaa mollottaa sellai.


      • on nykyään
        Raaaato kirjoitti:

        Mietin ihan samaa. En koe ko risteystä kovin vaativana..onkohan se arska kun paistaa silmiin niin ei sitten nähdä mitään. Varsinkin ilta-aurinko taitaa mollottaa sellai.

        niin kiire että jokainen sekunti pitää yrittää voittaa,vaikka henki menisi,kyllähän ne meinaa sen risteyksen muuttaa ihan tässä lähi tulevaisuudessa.kuulemma.Moni muuten menee siinä toisen peesissä eikä edes pahemmin hidasta STOP merkillä.


    • maija m

      Minkätakia siihen pitäisi rakentaa eritasoliittymä tai liikennevalot kun uusi liittymä on valmisteilla?

      Oletko kenties uutis pimennossa?

      • ja valmisteilla

        Kuinka monta kolaria tarvitaan, ennenkuin valmistelut johtavat tulokseen. Uutispimento ei auta kuolleita tai kolaroivia, vaan toiminta!!!!


      • Valmistumassa..
        ja valmisteilla kirjoitti:

        Kuinka monta kolaria tarvitaan, ennenkuin valmistelut johtavat tulokseen. Uutispimento ei auta kuolleita tai kolaroivia, vaan toiminta!!!!

        Haloo, menisit ihmeessä katsomaan sinne paikan päälle ennenkun keuhkoat täällä, se liittymä on jo rakenteilla...


      • koska kyse
        ja valmisteilla kirjoitti:

        Kuinka monta kolaria tarvitaan, ennenkuin valmistelut johtavat tulokseen. Uutispimento ei auta kuolleita tai kolaroivia, vaan toiminta!!!!

        on ihmisten ajattelemattomudesta. OPETELKAA AJAMAAN ei missään muussa ole vikaa.se väli tulee kyllä kun vaan malttaa odottaa.ja sit lähdetään eikä meinata kun on se tila. eikä jäädä nussimaan.!!!


      • parannus hankkeeseen

      • pimen~to
        ja valmisteilla kirjoitti:

        Kuinka monta kolaria tarvitaan, ennenkuin valmistelut johtavat tulokseen. Uutispimento ei auta kuolleita tai kolaroivia, vaan toiminta!!!!

        kuule, ei kuolleet enää tarvitse mitään täältä, ei toimintaa ei uutta risteystä ei mitään.
        Semmonen valotaulu siinä stop-merkin rinnalla voisi olla, että niin ja niin monta on jo kuollut tässä risteyksessä, oletko sinä seuraava.

        Ei sekään paljon auta, jos täällä kiroillaan ettei osata ajaa, on valitettava totuus, että nyt alkaa ratin ja penkin välissä olla uusi sukupolvi, joka ei piittaa mistään, antaa palaa vaan. Kun on liian helpolla saanut elämässään saanut kaiken, ei millään ole mitään arvoa. Kaikki on vaan että so fuck'n what.


    • herää enneku

      paikalle ei tule ambulanssi vaan ruumisauto eli joku kuolee ihan oikeesti.

      • pimen~to

        ja monessa muussakin on jo moni kuollut, ihan oikeasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2710
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1591
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe