Herkuista...

toy...

Kuinka usein viikossa syötte jotain herkkuja? ja paljonko aina kerralla?

4

1009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siru

      Syön kerran viikossa ja todellakin liikaa.Pidän ahmimispäivän ja silloin saan syödä kaikkea vapaasti.

    • no jo on...

      eikö niitä herkkuja voi olla syömättä ihan kokonaan? eipä satu sellasta että alottaa ihan jollain pienellä ja kohta jo ahmiikin navan täyteen..

    • normaalipainoinen

      pidän ahmimishaluni kurissa sillä että syön joka päivä jotain hyvää esim. jäätelöä, namia, kakkua ym pienen määrän. eli määrät voi olla 1 jäätelö, n. 50 g karkkia, pala kakkua. Tuo annoskokohan ihan riippuu kaloritasosta, joillekin jotka tarvii enemmän energiaa annos voi olla isompikin ja ei vaikuta juuri painoon.

      • ölfhgzkfjhg

        oon ihan samalla linjalla. Tai en ehkä ihan joka päivä herkuttele, mut sillon ku siltä tuntuu niin ostan jotain pientä, en koskaan isoa pussia karkkia tai litran jäätelöpakettia, vaan pastillirasian tai pienen mehujään.

        Jos yrittää jatkuvasti kieltää iteltään kaiken hyvän niin jossain vaiheessa repsahtaa varmasti oikein kunnolla. Tällä tavalla miulle kehitty bulimia, josta nyt olen päässyt, luojan kiitos.

        Voin luvata ettei kenenkään "läskit" sillä lisäänny että välillä VÄHÄN herkuttelee. Ja jos harrastaa liikuntaa yhtään niin voi sitten herkutella sen verran enemmän :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      29
      2377
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1503
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      1199
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1193
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    Aihe