oli vaan pakko tulla tänne purkaamaan hieman jännitystä kun niin jännittää huominen 4-d.
monta yötä olen ollut unettomana jännityksen takia,ja nyt jännitys on pahimmillaan,tai no huomenna se varmaan iskee se pahin jännitys!
toivon vaan et kaikki on hyvin ja et saadaan hyvä kuva,ja sitten toivon todellakin että sukupuoli näkyisi.jotenkin sellanen fiilis et ei varmaan tule näkymään=/ onkohan kuinka yleistä ettei siinä näy sukupuolta..toivottavasti lääkärikin on mukava=)
saa mielellään kertoa kokemuksistaan!!
huomenna 4-d
8
667
Vastaukset
- just-
4D:ssä. Viikkoja oli jo 28 ,et koko vauvaa ei saatu kuvaan,mut oli se aikas hienoo silti. Otettiin oma dvd mukaan ja ultraus tallennettiin siihen. Ollaan sitä sit kotona katteltu ja isovanhemmatki on nähny. Tyttöä meille veikattiin. Ei siis mitään varmaa,mutta mitä tässä itse olen sitä dvd:tä katsonut,niin en kyllä saa siitä poikaa. Kaikki oli ihan kunnossa ja painoarviokin keskikäyrällä.:)
- alkup.
minunkin ottaa oma dvd mukaan..ei ainakaan asiasta mainittu puhelimessa kun varasin ajan..pitää soittaa uudestaan ja kysyä!
kiitos vastauksestasi! minulla on rv 23 huomenna joten silloin kuulemma pitäis näkyä aika hyvin..mulla vaan on tapana olla huono tuuri tollasissa asioissa..nooh,tosiaan niin kauan kun tulee terve vauva,niin ei huolta=)
- alkup.
soitin sinne ja kysyin josko pitää ottaa oma dvd mukaan ja vastaus oli et "en mä tiedä ota jos haluat"..
en varmaankaan ehdi huomenna ostamaan dvd levyä ennen sitä ultraa.luulishan et ne ois maininnu sen erikseen ku varasin ajan,jos pitää ite ottaa mukaan!? niiden kotisivuillakaan ei ollut asiasta tietoa.
jos joku on kyseisestä paikasta tietoa,olisin tosi kiitollinen jos kertoisitte,eli paikka on helsingin bulevardi!- dvd-kopio
ultrasta on maksullinen joten tuskin sun itse tarvii mitään viedä sinne.
Oot tainnu jo olla siellä? Miten meni, saitteko tietää sukupuolen? Ja oliko vauvalla kaikki ok? - alkup.
dvd-kopio kirjoitti:
ultrasta on maksullinen joten tuskin sun itse tarvii mitään viedä sinne.
Oot tainnu jo olla siellä? Miten meni, saitteko tietää sukupuolen? Ja oliko vauvalla kaikki ok?Kiitos avuliaista vastauksista=) Juu ei tarvinnu dvd:tä ottaa mukaan.Lääkäri oli todella mukava ja ultraus oli selkeä,kaikki oli todella hyvin ja jokaisella käyrällä mentiin täysin keskellä=) Sukupuoli näkyi melko selkeästi, tyttö taitaa olla tulossa=) Vaikka se varsinainen 4d oli aika epäselvä kuva,niin oli silti mahtava kokemus.se 2-d ultra,joka myös tehdään siinä,oli todella selkeä, ja tytterö siellä vilkutteli ja piti välillä kättään poskella! Painoarvio oli 580g. Ja tosiaan se tärkein; kaikki näytti olevan kunnossa. kylläpä oli mahtava kokemus ja suosittelen lämpimästi, vaikka hintaa tulikin 180,44E Kelakorvauksien jälkeen!
Ihanaa odotusta kaikille!
- 4d-ultrassa rv 23
ja selvisi tosi pahoja vikoja sydämessä. Raskaus piti keskeyttää.
Murehdi sinäkin nyt sitä onko vauvasi terve, ja jätä ne sukupuoliarvailut omaan arvoonsa.- =.(
ja osanottoni suuresta surustanne.
Mutta kyllähän siitä sukupuolesta saa olla utelias,eihän se missään nimessä tarkoita että jos tahtoo sen tietää,vauvan terveys ei olisi tärkeintä! - katkera muille
Ikävää että teille on käynyt noin huonosti. Mutta ei se silti ole aloittajan syy, eikä sinun tarvitse pahaa oloasi häneen purkaa. Ne joiden raskaus etenee ihan normaalisti, saa täydellä oikeudella iloita kaikista pikkuasioista kuten sukupuolen selviämisestä jne. Älä riistä heiltä oikeutta onneen vaan sen takia että teille kävi huonosti. Heidän ei tarvitse synkistellä muiden ongelmien takia.
Otan osaa keskenmenon johdosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15111359
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424296Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska372701Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041623Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?901473Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311406