Desimius

Hei, mitä näyttää henkinene tieni? entä rakkaus, olen ollut liian kauan jo yksin, löydänkö kumppanin samoilta 'aalloilta'? Hiukseni on hmm.. ei oikein minkään väriset, ehkä hiekanväriset..
6419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eli huomenissa katson

Äänestä

..kiitos :)

Äänestä
  • menee huomiselle, valitan!

    Äänestä

Kihlaustarjous nousee sinulle, mutta se tulee tummalta mieheltä, joka ei ole sinulle hyvä kumppani. Noin puolen vuoden päässä näkyy ristiverinen mies, kenties salainen ihailija. kovin epäonnista juuri nyt miesrintamalla, mutta myöhemmin paremmat sävelet, näkyy ihan paljonkin rakkautta myöhemmin. Vaikea sanoa ajasta, ehkä noin vuoden päässä. Näkyy elämäntyylin muutos, joka johtaa rakkauteen.

Olen pahoillani, mutta en ota vastaan tarkentavia kysymyksiä. Toivottavasti pärjäät tällä.

Janne Sainio

Äänestä

Meneekö ihan metsään, jos sanon että raskasta on sinulla juuri tällä hetkellä? Voi olla jopa todella raskasta, kunpa olisikin sinulla helpompaa!
Mutta tunnelin päässä näkyy valoa, näkyy ajallisesti tämä sama, että ensi kesänä kääntyy onnenpyörä.
Jos äitisi elää vielä, juttelutuokiot hänen kanssaan auttavat sinua paljon. Täällä on pöydässä nimittäin ristiverinen tai siis ristinainen, joka yleensä on naiskysyjän äiti tai paras ystävä. Olet kovin yksin ja kärsit paljon tästä.
Asiat eivät mene kuten toivoisit, ja väärinkäsityksiä on ilmassa.
On kuitenkin ympäristön taholta tulossa kutsu johonkin kokoontumiseen, nousee kummallakin kerralla. sinne kannattaa mennä, uusia tuttavuuksia voi löytyä ja ainakin virkistystä.

tämä nyt oli hieman asian vierestä, mutta kortteihin tulivat nämä.

Äänestä
  • Ei mennyt ihan metsikköön, ehkä vähän pientareelle lipsahti, rankkaa on ollut.. todella rankkaa, mutta nyt jo vähän helpottaa. Sanoisin että viime vuonna alkoi asiat loksahtelemaan paikoilleen, vielä on jotain kesken mutta ehkä alan olla sen tunnelin loppupäässä. Olen yksin, mutta en oikein tiedä kärsisinkö, ehkä en vain jaksa joutavanpäiväisiä höpinöitä ja välillä tunnen itseni yksinäiseksi. Henkinen kasvuni vie nyt aikalailla voimia, ja olen välillä aika väsynyt, toki olen aika yksin, mutta se on tavallaan ihan tietoinen valinta. Toivottavasti ajan myötä löydän ihmisen rinnalleni jonka kanssa tulee mukavat juttutuokiot. Kiitos paljon sinulle, ja hyvää loppukesää!
    ..toivottelee sisko

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisko' kirjoitti:

Hei, mitä näyttää henkinene tieni? entä rakkaus, olen ollut liian kauan jo yksin, löydänkö kumppanin samoilta 'aalloilta'? Hiukseni on hmm.. ei oikein minkään väriset, ehkä hiekanväriset..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu