Kuinka paljon

maksaisitte?

Hyvin vähän käytetyistä Dieselin ja D&G merkkisistä vaatteista. Lähinnä paitapuseroista ja farkuista ym housuista. Ovh.t kun on olleet suht kalliita farkut alk. 120-220 ja paitapuserot 80-150 euroa.

Kirpputorille olis tarkoitus mennä myymään, muttei mitään haisua hinnoista :S

2

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennä rikastumaan

      kirpparilla vaatteet maksavat 5-15e merkistä riippumatta.

      Uusia merkkivaatteita ei todellakaan etsitä kirppareilta. Niitä saa kaupasta.

      Välillä näkee että jollain rievulla on ollut "tunne-arvoa" myyjälleen, silloin naurattaa. No, kotiinsahan saa takaisin viedä, jos ei tahdo myydä.

      Ps. (jos et tahdo myydä) niin muista toki silti että: Hullu ei ole se joka hintaa pyytää, -hullu on se joka sen maksaa.

      tsemppistä.

    • Aatu

      Diesel ainakin on ns. tavallinen merkkimerkki. Ei sillä ole kovin paljon arvoa enää käytettynä. Vanhaa mallia se on kuitenkin jo. Pistä hinnaksi korkeintaan pari euroa enemmän kuin perusfarkuille, niin menee kaupaksikin.

      Itselle kirpputorin idea on lähinnä saada vanha tavara hyötykäyttöön (Ekologiset syyt siis) ja toisaalta tarjota jollekin käyttöön kelpokuntoisia vaatteita halvalla (Ekonomiset syyt). Saatu hinta on sitten "ylimääräistä" vaivanpalkkaa ja "kahvirahaa".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7662
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      116
      5318
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      119
      3547
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3527
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2574
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      69
      1381
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    Aihe