Tässä totuutta, josta on vaiettu

Mies maalta

korkeampaa teknologiaa ja kulttuuria ei pakoteta Primitiivisen rodun hyväksyttäväksi ilman tämän omaa halua henkiseen kasvuun. sen takia Kirkko, eräät poliittiset piirit, armeija ja finanssimaailma tekevät kaikkensa yrittääkseen leimata häiriintyneiksi ihmiset, joiden henkinen kapasiteetti on sellaionen, että he pystyvät kontaktiin muiden ulottuvuuksien ja muiden planeettojen asukkaiden kanssa- olivatpa nämä kontaktit sitten fyysisia tai psyykkisiä.

on ymmärrettävää, että joidenkin tiedemiesten mielestä on raivostuttavaa, että ihmisen älykkyysosamäärä ja hänen henkinen kapasiteettinsa ovat ne kriteerit, joiden perusteella kontaktit muihin dimensioihin usein saa-daan. toisin sanoen kaikki eivät pysty tällä hetkellä saamaan kontakteja. Näin ollen tietysti ne jotka jäävät ilman niitä eivät halua myöntää joidenkin muiden ihmisten omaavan kapasiteettia johonkin suurem-paan yhteyteen maailmankaikkeudessa, kuin mihin he itse pystyvät.

Toisaalta ei tarvita muuta kuin asenteenmuutos sen tajuamiseksi, että elämä on jatkuvaa luomista ja olemista harmoniassa kaikkien elämänmuotojen kanssa, niin luonnon ja kasvi-ja eläinkunnan kuin oman elävän planeettammekin kanssa -- puhumattakaan muiden planeettojen hyvin erilaisista elämänmuodoista ja fyysisistä manifestaatioista.

7

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokin nimimerkki

      Sinähän laitoit ton kaiken tosi hyvin yhteen tekstiin.

    • DarkNinjaHiiri

      Tämmöstä lisää.

    • ahah vai niin

      se onkin sitten korkeampaa älyä se, että purematta nielee kaikki ufostoorit

      niin ja tottakai kaikki muut on sitten salaliitossa näitä korkeamman älyn edustajia vastaan, koska ovat kateellisia

      sallikaa minun nauraa hahahahahahahahahhaahaa!!!!

    • aika

      Eiköhän ois aika ottaa se lääkärisedän määräämä pilleri ja pistää pötkölleen!?Muuta pois sieltä maalta ennekuin pahenee..

    • kriteerit

      lienevät ennemminkin kuinka ja mihin niitä aivojaan käyttää. Kyky kontakteihin on jokaisella halutessaan, tarvitaan vain sopiva mielentila, kenties meditointi auttaa.

    • vaiettu?

      Samaa liturgiaa on luettu ja kuultu vuosikymmeniä joidenkin äänekkäiden julistajien saarnaamana. Valitettavasti se, mistä vaietaan on näyttö. Tai sitten näyttöä ei ole. Ainoa todellinen muutos lienee tunnettujen huijareiden - Icke, Nidle, Goodwin yms. kohentunut taloudellinen tilanne.

      Tiedemiesyleistyksen olet näköjään kehitellyt varsin labiilissa mielentilassa, siksi tolkuton se on.

      • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

        Näyttöä on, mutta se ei kelpaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2048
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      306
      1749
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1203
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1071
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      957
    Aihe