kymmenen kuukauden ylimääräisen Englannin-loman
hankkinut ?
Hänen johdollaan Haapaveden hallinto saanut tuomioita yhestä sun toisesta rikoksesta.
Miksi palkita tuollaista johtajaa,
kysyy olli onneton ?
Mistä kummasta
26
1921
Vastaukset
- kaivuri-ollin
aivoilla voi tajutakkaa.
Vain muhku-mervi ymmärtää...- pultti-paavoki
on tästä törkeyvestä möröllään.
Ei auta inssin koulutuskaan.
- matkan ja rahat
otetaan veronmaksajan kukkarosta. Pitäähän herroille olla pikkuisen hupiakin siitä eestä, että ovat tämmöstä pölhölaumaa kaitsineet.
- varsin hyvin
että se on menossa vuorotteluvapaalle ja siitä ei työnantaja maksa mitään.
- noin ?
varsin hyvin kirjoitti:
että se on menossa vuorotteluvapaalle ja siitä ei työnantaja maksa mitään.
ylleesä me haapavetiset on johtajien persepyyhkeetkin maksettu.
Eellisenkin johtajakoulutukset,
vaikka valitessa kepulaiset kehu häntä parraaksi...
- mentäs , niin
yhyskuntapalveluun pantas eikä
lomalle ulukomaille. - kuin täällä
pahhuuven teossa.
Kaitpa se lomanmyöntäjä tuollee ajatteli. - eikä lommaa
vääryys on vallan saanu.
niin kepulaista touhua, että hirvittää.- niinki kummaa
miten yhen miehen sormet ehtii näpytellä noinkin monta turinaa samasta asiasta mutta onhan hän tunnetusti yhtä taitava jutuntekijä kuin riidankylväjä asteriksissa ja ooppelixissa.. Tyhmiinhän tuo saattaa mennnä mutta ihmiset ja jopa hullut tajuaa että suuri huumorihminen siellä hauskuuttaa meitä helteessä helliviä. Jatka samaan tahtiin ja useammalla palstalla..
- ihimettellee
niinki kummaa kirjoitti:
miten yhen miehen sormet ehtii näpytellä noinkin monta turinaa samasta asiasta mutta onhan hän tunnetusti yhtä taitava jutuntekijä kuin riidankylväjä asteriksissa ja ooppelixissa.. Tyhmiinhän tuo saattaa mennnä mutta ihmiset ja jopa hullut tajuaa että suuri huumorihminen siellä hauskuuttaa meitä helteessä helliviä. Jatka samaan tahtiin ja useammalla palstalla..
noita johtajan sukkeliä sormia.
Et oo kyllä ainnoo. - nyt siitä
ihimettellee kirjoitti:
noita johtajan sukkeliä sormia.
Et oo kyllä ainnoo.jäähallinjohtajasta, häh.
- mittää lehessä
nyt siitä kirjoitti:
jäähallinjohtajasta, häh.
Tarkistin,
vain kaupunginjohtajan.
Englannin humputteluista. - hallinnon pahhuuteen
mittää lehessä kirjoitti:
Tarkistin,
vain kaupunginjohtajan.
Englannin humputteluista.oli taas puuttunu.
Sivistysjohtajaa lentoon...
- aihetta onkin
Kun lukkee sun juttujas
ns. valtuutettu, niin lähtisin
pitemmällekin.- sitte vuorottellee
ihtiäänkö ?
- raukkaa
sitte vuorottellee kirjoitti:
ihtiäänkö ?
ku et oikee oo kärryllä tämän yhteiskunnan asioista.
- johtajana istuu
raukkaa kirjoitti:
ku et oikee oo kärryllä tämän yhteiskunnan asioista.
niin vuojen huilille pittää
päästä.
Usseet puoli vuosisattaakin paiskii iliman
tällaasta.
Kait se oikein on, kun piru Raamattua lukkee. - ihmekkään
johtajana istuu kirjoitti:
niin vuojen huilille pittää
päästä.
Usseet puoli vuosisattaakin paiskii iliman
tällaasta.
Kait se oikein on, kun piru Raamattua lukkee.jos lähtee. On niissä vuosissa ollutkin kestämistä. Oletko itse muutes koskaan pitänyt huilia?
- mitä kestämistä siinä
ihmekkään kirjoitti:
jos lähtee. On niissä vuosissa ollutkin kestämistä. Oletko itse muutes koskaan pitänyt huilia?
on ?
Muut työt tekkee, ite vain höpöttää. - munat märkänä
mitä kestämistä siinä kirjoitti:
on ?
Muut työt tekkee, ite vain höpöttää.pitää raavaan mullin leipäsä hankkia.
Vapaitten värkkäys ei oo täyspäisen touhhuu. - rehellisesti
munat märkänä kirjoitti:
pitää raavaan mullin leipäsä hankkia.
Vapaitten värkkäys ei oo täyspäisen touhhuu.miten on sun huilit?
- lehessä leveili ?
rehellisesti kirjoitti:
miten on sun huilit?
Taispa olla meitin kaupunninjohtaja.
Me eläkeukot on tyyvytty abc-peleihin.
Kun on muijan korviketta haluttu kopeloija.
- vaan kaivvaa oijjaa
herrojen metkut ei sovi työmiehen järkeen .
Korkeempaa kahmintaa.
että tällee... - Mannerheimi Karl Kustaa
lomailla ja viettää perhe-elämätä, kun voi hoitamatonta virkaa pitää kyönässä . Sota ei yhtä miestä kaipaa, mutta kaipaako sota päällikkötä?
- sinne jääköön
julukisen rilluttelun muistomerkiksi.
- joku liider-hanke
että saatas äijjään teims-virtaa .
Pyhäjoki ei tunnu piisaavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867