Kumpi on kovempi sana 2x4 Ohmin tuplapuhekelaselle subille... 1x950WRMS 2 Ohmiin vai 2x800WRMS 4 Ohmiin(molemmille keloille oma kanava)?!??
1x950W vai 2x800W
JanappaX
2
587
Vastaukset
- powerset
Mitkäs vahvistimet kyseessä? Eli mikä merkki ja malli?
Ainakin tuo 2 x 800W/rms 4 Ohmiin kuulosta hattiWateilta. - hankkisin
niin jos noi tehot on oikeasti tossa 2x 800W rms niin sen hommaisin.
eli molemmille keloille oma kanava, mutta monota vahvistin jotta molempiin kavaviin menee samat mökät.
eli paras olis jos soittimessasi on subille oma linja lähtö jonka jaat vahvistimen molempiin sisääntuloihin.
tuli jotenkin huono suomi selitys, mut toivottavasti ymmärsit mitä meinasin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1257139Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1234934L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664276TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153463Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242271Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2761701- 671465
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221446Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581428Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394