Eri merkkien kanssa kestäneet suhteet

sipuli

Minkä eri merkkien kanssa teillä on ollut suhteita ja millaisia ne ovat ollet?

Itse seurustelin 10 vuotta neitsyen kanssa, suhde oli harmooninen, lämminhenkinen, helppo ja turvallinen. Olimme toistemme parhaat ystävät. Aivan täydellinen pitkäaikainen suhde.

Lisäksi olen seurustellut/säätänyt esim. vesimiehen kanssa, ja tämä suhde oli tuskainen. Tunsin itseni epävarmaksi, en ollenkaan voinut olla oma itseni, lisäksi vesimiehen itsenäisyys ahdisti. Minä olin se joka olisi halunnut vain maata sohvalla ja helliä. Vesimies oli jotenkin aivan liian kylmä ja tunteeton minun makuuni.

Oinaan kanssa suhde kesti n. vuoden. Siinä oli todella suuria tunteenpaloja ja kiihkeää yhdessä oloa. Oinas oli jotenkin manipuloitavissa, olin oinasta ovelmapi. Oinas oli mustasukkainen ja suuttui, ja minua huvitti hänen murjotuksensa. Tässä suhteessa tuntui, että minulla oli ohjat käsissä, ja se oli todella mieltärauhoittavaa.

Lisäksi Kaksosmies on saanut minut aivan sekaisin, juttu ei vain edennyt aivan seurusteluun asti, vaikka kestikin pitkään.

2

1109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sjp

      Olen kaksosnainen ja seurustelin reilut kuusi vuotta härkämiehen kanssa. Suhde oli ihan ok, mutta aika pitkälti vääntämistä.

      Sen jälkeen tapasin toisen härkämiehen ja se oli vasta todellista vääntämistä, samoin kuin sinä en myöskään oikein osannut olla oma itseni ja mies oli sitä sorttia, että huiteli teillä tietämättömillä...

      Nyt olen neitsyt miehen kanssa ja suhde on lämminhenkinen ja tasapainoinen. Viihdymme hyvin yhdessä ja pystymme sopimaan asioista. Meillä on aika samanlainen elämän tyyli ja olemme avoimia toisillemme. Olen Onnellinen:)

    • Miesneitsyt

      Ensimmäinen pidempi suhde (3v)oli kaksosen kanssa. Tultiin tosi hyvin juttuun kaikinpuolin. Vaikka suhde lopulta kaatui, niin ollaan edelleen hyviä ystäviä. Hyviä muistoja.

      Sitten vaaka pari vuotta. Rakkautta oli molemminpuolin, mutta jatkuva ailahtelu ja päivittäiset mielialan vaihtelut olivat kuluttavia. Hänen kanssa ikävistä tunteista ei pystynyt puhumaan, vaan erimielisyydet haudattiin aina ja aloitettiin ns. puhtaalta pöydältä.
      Lopulta ahdistui johonkin ja pakeni.
      Tämän henkilön kanssa välit meni lopullisesti poikki. Jäi paha maku.

      Härän kanssa tuli juuri 15 vuotta täyteen.
      Lähes täysin samanlaiset elämänarvot ja odotukset.
      Tunnepuolella vähän hiipumista, niinkuin pidemmissä suhteissa usein käy. Elämä kuitenkin muovannut vahvasti yhteen ja pahimmistakin kriiseistä selvitty.
      Ihailen härän vahvaa lojaalisuutta ja tapaa toimia ongelmatilanteissa. Härkä saa aina haluamansa, eikä jää toimettomaksi koskaan.
      Härkään voi luottaa aina.
      "Yhden miehen nainen", mikä on nykyään harvinaista herkkua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2682
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      338
      2407
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2104
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1766
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1559
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1429
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1409
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1355
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1156
    Aihe