ensi viikonvaihteessa odotellen malttamattomana
pääsyä kouluun?
Missä koululaiset ryyppäävät
4
592
Vastaukset
- Kuuppa
Sais kakarat olla kotona eikä tekemässä tuhojaan tuolla kaupungilla. Vässykkä vanhemmat eivät osaa laittaa rajoja kakaroille.
- koulussa
niin jännää on et pitää ryypätä? Eiks just ryypätty kun se koulu loppu vai? Entä mitä jännää siinä oli? Sitäkö että kuka jääpi kiinni ja kuka ei? Missä jellut luuraa - leikkiä?
Mä kyllä soita pojat paikalle heti kun nään ensimmäisen kaljapullon alaikäisen kädessä. Kasvakaa vähän ni huomaatte että koko juomingit on ihan turhii. Elämä on täynnä todella jännittäviä asioita. Yleensä ne jää näkemättä kokonaan jos ollaan niin "huurteessa", ettei mikään mee perille. Eli ohi meni.
Elämä on liian lyhyt hukattavaksi unohduksiin. Tehkää muistoistanne ikimuistettavia. Viina vain turruttaa ja huumeet himmentää. Kohta ootte mummoja ja pappoja. Ainut mitä jäljellä on - hyvät kännit -, eikä niitäkään sitten enää muista. Köyhää!!!! - poliisi puuttuu asiaan
Poliisi seuraa tilannetta ja havaitessaan alkoholia alaikäisillä kaataa ne maahan. Humalaiset alaikäiset viedään selviämisasemalle ja heistä tehdään sosiaalihuoltoon lastensuojeluilmoitus, joka johtaa siihen että alaikäinen pääsee vanhempiensa kanssa kesksutelemaan sosiaalihuoltajan kanssa vanhemmuudesta.
On surullista että osa vanhemmista on niin surkeita, että näitä asioita pitää valvoa viranomaisten taholta.- missä utopiassa elät?
Pyynnöstä huolimatta poliisi ei tule/tullut hajottamaan ja lähettämään koteihinsa n. 50 teinin/lapsen joukkoa, saati kaatamaan viinoja maahan tai tekemään mitään lastensuojelu-ilmoituksia. Siellä puistokentällä ja metsikössä saivat rauhassa jatkaa kesänlopetusbileitään, joukossa ala-asteikäisiä 10-vuotiaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2895445- 705016
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484126- 513830
- 413458
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo873107Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv692972- 382130
- 442071
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272068