Panacod koukussa.

Ihan vaan neuvoksi. Jos olet koukussa panacodiin, niin ainankin ensiavuksi tee ensin "vesierottelu".
Näin maksasi ei "pamahda" kun erotat parasetamoolin pois lääkkeestä, jolloin jäljelle jää kodeiini. Kodeiinista taas eroon annosta hitaasti laskemalla.
22057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oon ollu koukus kyseiseen lääkkeesee viitisen vuotta. haluun päästä eroon.kiitos vinkistä

Äänestä
  • vesierottelu? miten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mandrax kirjoitti:

Ihan vaan neuvoksi. Jos olet koukussa panacodiin, niin ainankin ensiavuksi tee ensin "vesierottelu".
Näin maksasi ei "pamahda" kun erotat parasetamoolin pois lääkkeestä, jolloin jäljelle jää kodeiini. Kodeiinista taas eroon annosta hitaasti laskemalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu