Onko kellään kokemuksia Finnmatkojen hotelli Dona Sylviasta. Ollaan lähdössä jouluna 3 viikoksi tähän hotelliin. Oikeastaan jouduimme tähän "pakolla" koska hotelli jonne olimme menossa ei kerkiä valmistua. Minkälaiset huoneet tässä hotellissa on? Onko huoneita eritasoisia. Kaikki kokemukset otan mielelläni vastaan.
Dona Sylvia Etelä-goa
4
588
Vastaukset
- goa fan
Aivan rannassa. Vahteja ympäri hotellia. Niin kuin pieni mökkikylä(positiivisesti) Ystävällisiä ihmisiä. Ehkä myös tapaat Suomalaisen Tuula Aarnion. Hän on rakentamassa pientä motellia DS:aan johtavan tien varrella
- vikid
kiitos vastauksestasi. Elikkä voimme olettaa että jaksamme täällä kolme viikkoa. Onko huoneiden taso millainen? entä suihku?
- ¤¤¤¤
vikid kirjoitti:
kiitos vastauksestasi. Elikkä voimme olettaa että jaksamme täällä kolme viikkoa. Onko huoneiden taso millainen? entä suihku?
Heippa!
Huoneissa on parivuode, tallelokero (ilmainen), kaappi vaatteita varten pienempi "laatikosto", tv, kirjoituspöytä ja yksi tuoli (ainakin meidän huoneessa oli, uskoisin, että kaikki ovat aikalailla samanlaisia) ja tietenkin ilmastointi, joka on hyvä, mutta saattaa pitää ääntä. Huoneissa on myös pieni parveke tai maaterassi. Suihkut ovat ihan ok, välillä tosin saattaa tulla kylmää ja kuumaa vettä sekaisin, mutta siihen tottuu. "Hyttysnestettä" saa siivoojilta, eli siellä on siivoojilla eräänlainen "respa", mistä voi käydä pyytämässä hyttyskarkoitetta (laitetaan yöksi pistokkeeseen, eli on nestemäistä) tai vaikkapa wc-paperia, jos sattuu loppumaan.
Olen itse ollut Dona Sylviassa kaksi kertaa ja pidän paikasta todella paljon. Erittäin ystävällinen henkilökunta, hyvää ruokaa ja juomaa:-)
- Natuvissyset
Miekin tuonne olen joulukuussa menossa kahdeks viikoks. Olen siellä olult ennenkin useita kertoja. Todella viihtyisä hotelli, ruoka on loistavaa ja näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867