Kävin tutun luona tos Pietarissa muutaman päivän ja hän järjesti meille muutaman geen kokkelia. Itte oon muutaman kerran Suomessa vetäny viivaa, mut tää oli jotai ihan uutta..
Vittu mille tripille pääs.. Olis ollu duracell pupu kevyttä siinä vauhdissa. Pitä välillä vetää muutama jointti ganjaa tasoittaakseen oloa.
Tähän kolmen päivän valvomiskarnevaalin lisättynä syömättömyys, oli olo aika messevä, kun tulin takas Suomeen.
Kunhan tästä tokenee, takas Pietariin!!
Kyllä veli venäläinen osaa bileet järjestää!!
Pietari
------------------
3
718
Vastaukset
- mike_bentso
kuullostaa mukavalta
- Oceanwaves
No jaa, ite en oo Duracell-pupujen maanista nytkytysta ja rummutusta tai kiipeilyä kattoessani koskaan toivonu pääseväni lähellekään tollasta pakonomasen energistä olotilaa, mutta- makunsa kullakin.
- erona
Oceanwaves kirjoitti:
No jaa, ite en oo Duracell-pupujen maanista nytkytysta ja rummutusta tai kiipeilyä kattoessani koskaan toivonu pääseväni lähellekään tollasta pakonomasen energistä olotilaa, mutta- makunsa kullakin.
Näillä on sentään tasapainoaistista ja puhekyvystä jotain jäljellä jos juoppoihin vertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785