Joudun ajamaan milanosta torinoon enkä tiedä paljonko tietullit maksavat ja onko moottoritien varrella paljonkin maksupisteitä.
Tarvitsiskos joku kyytiä välille la 11.8 =)?
Tietullimaksut
5
904
Vastaukset
- michelinistä
http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/Driving_directions#
Laita vain lähtöpaikka ja määränpää, niin saat tietullien summan. (5 euroa).- taas...
Niin. Puolessa minuutissa sen katsoo googlen avulla vaikkapa juuri Michelinin sivuilta. Näkyy olevan 7.30e ihan keskustasta keskustaan, näkyy olevan tullipaikka Rondissonessa ja Settimo Torinesessa.
En minä sitä ihmettele, ettei viitsitä katsoa itse googlesta tms. Mutta sitä ihmettelen aivan helvetisti, että miksi se muutaman euron tietulli on niin mahottoman tärkeä? Mitä helevetin väliä sillä on, onko se viisi vai kymmenen euroa, jos kerran on sinne asti lähtenyt? - ilosta, kultapieni
taas... kirjoitti:
Niin. Puolessa minuutissa sen katsoo googlen avulla vaikkapa juuri Michelinin sivuilta. Näkyy olevan 7.30e ihan keskustasta keskustaan, näkyy olevan tullipaikka Rondissonessa ja Settimo Torinesessa.
En minä sitä ihmettele, ettei viitsitä katsoa itse googlesta tms. Mutta sitä ihmettelen aivan helvetisti, että miksi se muutaman euron tietulli on niin mahottoman tärkeä? Mitä helevetin väliä sillä on, onko se viisi vai kymmenen euroa, jos kerran on sinne asti lähtenyt?:-)
- olet idiootti
taas... kirjoitti:
Niin. Puolessa minuutissa sen katsoo googlen avulla vaikkapa juuri Michelinin sivuilta. Näkyy olevan 7.30e ihan keskustasta keskustaan, näkyy olevan tullipaikka Rondissonessa ja Settimo Torinesessa.
En minä sitä ihmettele, ettei viitsitä katsoa itse googlesta tms. Mutta sitä ihmettelen aivan helvetisti, että miksi se muutaman euron tietulli on niin mahottoman tärkeä? Mitä helevetin väliä sillä on, onko se viisi vai kymmenen euroa, jos kerran on sinne asti lähtenyt?Pistin Googleen piruuttain tietullit italia, eipä tullut Michelinin sivut heti vastaan, edes puolen minuutin haun jälkeen. Itse olen saanut Michelinin sivujen linkin kyllä aikasemmin mutta jos ei ole tietonen kuinka hyvä linkki tuo Michelin on niin kuka helvekko sinne ny tuosta vaan eksyy? Eli nyt Viestiketjun aloittaja sai myös Michelin linkin tietoonsa jo tuolta ensimmäiseltä vastaajalta joten miks sun piti tulla vielä neroileen tänne?
Ja usko pois, moni yksinäinen tuolla vielä haahuilee kenellä ei ole pienintäkään hajua mistä jää paitsi kun ei tiedä michelinin sivuista. - idiootti
olet idiootti kirjoitti:
Pistin Googleen piruuttain tietullit italia, eipä tullut Michelinin sivut heti vastaan, edes puolen minuutin haun jälkeen. Itse olen saanut Michelinin sivujen linkin kyllä aikasemmin mutta jos ei ole tietonen kuinka hyvä linkki tuo Michelin on niin kuka helvekko sinne ny tuosta vaan eksyy? Eli nyt Viestiketjun aloittaja sai myös Michelin linkin tietoonsa jo tuolta ensimmäiseltä vastaajalta joten miks sun piti tulla vielä neroileen tänne?
Ja usko pois, moni yksinäinen tuolla vielä haahuilee kenellä ei ole pienintäkään hajua mistä jää paitsi kun ei tiedä michelinin sivuista.Etpä taida sinäkään ihan terävimmilläsi olla klo 04.48, jolloin purkauksesi näpyttelit.
Se osaa tämä hra Google enemmän noita ulkomaan kieliä. Jos siis pistit "piruuttain tietullit italia", en hirveästi ihmettele huonoa tulosta. Panepa sinne vaikka "route finder", siitähän tässä on kysymys. Lisää vaikka "toll" ja vaikkapa vielä "italy". Joko alkaa löytyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial81656Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1241642Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2451162Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.186996- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2866- 10845
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48833Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827