Suositelkaa kohdetta ja maata minulle :)

Täten etsin:

- Rantaa, mielellään hyviä isohkoja (uimiseen kuitenin soveltuvia) aaltoja, eli aika tuulista pitäisi olla? Missä on ja milloin? Mikä meri?
- Edullista (matka ja paikan päällä mieluusti)
- Lämmintä!
- Vilkasta yöelämää
- Kaupungin (isohkon) läheisyyttä

Onkohan mahdottomat toiveet?

2

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      sieltä löytyy nämä kaikki

    • Lissabonin ympäristö kokonaisuudessaan tarjonnee pitkälti sitä mitä etsit. Sää on kaunista ja lämmintä mahdollisesti aina syyskuun loppuun saakka, usein vielä lokakuullakin.

      Cascais on ihan mukava paikka Lissabonin kupeessa, n. 30 min junamatkan päässä. Siellä sijaitseva Estoril (hotellit rannasta kävelyetäisyydellä)on yksi mahdollisuus.

      Hintataso on Suomeen verrattuna Portugalissa vielä kokonaisuudessaan edullinen. Maan ostovoima on noin 75 % EUn keskiarvosta.

      Lissabonista löytyy yhtä ja toista, kulttuuria ja huveja, perinteistä ja modernia.

      Suurivolyymiset turistikohteet lyönevät Lissabonin matkakustannusten suhteen. Edullisimmat matkat olen tehnyt KLM:lla ja LH:lla. Hotelleissa riittää valinnan varaa ja netissä olevilla varausportaaleilla saattaa saada tosi hyvän hotellin pienellä hinnalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      874
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      821
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      117
      816
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe