varautukaa soneran käyttäjät siihen että viikonloppuna kaapeli yhteys on moninpaikoin poikki ympäri suomea. itselläni on tietysti jo hyvissä ajoin varattu kotiin soneran luotettava ADSL liittymä viikonlopun ajaksi.
nautinnollisia hetkiä sonera kaapelin parissa.
kaapeli katkoksia soneralla viikonloppuna
sonera UP
2
518
Vastaukset
- tuusvuori
hauskaa kun joku ilmoittaa soneran pätkimisistä, sonera kaapeli on pätkinyt minulla vuoden eikä asentaja löydä mitään vikaa. soneran asentajat ei ole asentajia vaan rahankerjääjiä!!!!!!!
- DNA mies
tuoreen internet testin mukaan sonera saa arvosanan 6. elisa 8 . saunalahti 5. ja DNA 9.
mikään operaattori ei ole kympin arvoinen,sillä kaikilla esiintyy välillä pientä pätkimistä.
kokemuksen perusteella on niitä kyllä aika hankaliakin tapauksia ollut minulla selvitettävänä ja kaikki ei ole edes vieläkään selvinnyt. internet on henkimaailman juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463