Kristiinan teatterin näyttelijöillä oli tarkoitus esittää kesämarkkinoilla patsas-performanssia Pietari Brahe -hahmolla, mutta hups, asua ei ollut missään. Eli joku on hakenut asun ilman lupaa, eikä ole palauttanut sitä.
Asustaon jäänyt jäljelle ainoastaa iso, pitkä viitta. Kaivatulla listalla ovat siis lierihattu, peruukki, kaksiosainen yläosa, housut, kengät, hansikkaat ja miekka.
Materiaali on moninkertaista kangasta, jota on jäykistetty ja maalattu. Se on kokonaisuudessaan hopeanharmaata.
Suupohjan Sanomien kautta pyydetään ystävällisesti asujen ottajaa palauttamaan ne.
Etsintäkuulutetaan
Pietari Brahen asu
2
638
Vastaukset
- viärään...!
heti kun selekänsä kääntää!
- myöskin ilmiantaa
http://irc-galleria.net/view.php?nick=Vibac&image_id=48947731
linnassa istunu kuulemma
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064235- 1862229
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961151- 1221039
- 70985
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?94960Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a127931- 102897
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54845