Pinnacle Jomtien Resort&Spa

luru12

Heippa.
Onko kenelläkään kokemuksia hotellista nimeltä Pinnacle Jomtien Resort& Spa hotel Pattaya?
Olisi kiva saada tietää suomalaisten kokemuksia kyseisestä hotellista. On vähän syrjässä mutta niin me haluammekin. Emme kaipaa erityistä yökiitoa. Vaan hyvää ruokaa puhdasta rantaa ja rauhaa ja siistiä hotellia..Tietysti edullisia ostoksia myös.
Kiitti etukäteen.t. Oululaiset

2

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitten olimme kolme viikkoa ko hotellissa.
      Ystävällinen palvelu, huoneet viihtyisät ja
      ennen kaikkea ruoka oli erittäin hyvää.
      Nyt kuitenkin, noin puoli vuotta sitten,
      kertoivat tuttavamme, että rakennusmelu häiritsi,
      koska aivan hotellin vierellä oli rakennustyömaa.
      Kannattaa ottaa selvää, onko rakennustyöt jo päättyneet.
      Ranta oli meidän siellä ollessamme rauhallinen ja
      kaksi uima-allasta olivat välistä hyvä vaihtoehto.
      Ostoksilla käytiin Pattayalla, jonne hotellin oma
      pikkubusa vei ja haki tarvittaessa takaisinkin.
      Tosin taksillakin taittuu matka mukavasti.

      • Markus

        Pinnacle oli ihan kiva paikka, erityyppisiä huoneita ja koostui useasta rakennuksesta, rannan puolella oli parempitasoiset huoneet (siis lähempänä rantaa oli taikkutyyliin tehty deluxe huoneita ja sviittejä.) meillä oli ihan perushuoneet, jotka eivät olleet suuria, mutta siistejä. Oma partsi, siisti kylppäri ja siivous toimi. Huoneet on vaatimattomammat kuin itse hotelli-alue, itse samoisin että kolmen tähden paremmalle puolelle mennään, ehkä 3 antaisin.

        Hotellissa on runsaasti palveluita, 2 isoa allasaluetta, satoja aurinkotuoleja ja siisti oma ranta ja ihan hyvä hierontapalveluosasto.
        Talon minibussit kulkevat edulliseen hintaan pattayalla, olisko kestänyt 10-20 minsaan/suunta. Hintaa en muista tarkalleen, jotain 60-80 bathin tienoolla.

        Oltiin maaliskuun alussa, ja meitä ei rakennutyömaa häirinnyt ollenkaan, sinne asenneettin jo ikkunoita, kyseessä rannan puolen deluxe huoneiden viereen pykätty uusi talo. Eli ainakaan tuo rakennutyömaa ei olle enää talvella häiriöksi, ellei sitten jotain muuta ole sitten maaliskuun alettu rakentamaan (joka on tosin täysin mahollista - pattayalla kun ei oikein ole paikkaa jonne ei jotain rakennettaisi)

        Hyvä valinta, oikeeta thaimaan rauhaa, oma ja siisti ranta lisäksi pattayan ostokset ja muut lähellä. Oman rannan aurinkotuolien hinnalla ajeleekin sitten Pattayalle joka päivä (olivat ainakin keväällä maksuttomat!)

        Nauttikaa, mekin mennään taas tammikuussa, tällä kertaa Dominalla ja lapset mukaan! (pakettimatka tuli halvemmaksi tällä kertaa, ajankohdan vuoksi)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      90
      4219
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      931
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe