Jos nyt lähtee opiskelemaan vaikka saksaa pääaineena,niin mitkähän olisivat järkeviä sivuainevalintoja työllistymisen kannalta pl.pedagogiset opinnot?
Ilmeisesti moni suorittaa vähintään jonkin muun kielen perusopinnot mutta entä kielten ohella?
Ja pystyihän nuo pedagogiset opinnot sitten opiskelemaan tarvittaessa valmistumisen jälkeen?
Järkeviä
sivuainevalintoja??
2
894
Vastaukset
- Äffäm
Pedagogiset opinnot pystyy ainakin vielä suorittamaan myös valmistumisen jälkeen. Et vain oikein voita mitään suorittamalla ne valmistumisen jälkeen.
- vielä_
En haluaisi välttämättä nyt suuntautua saksan opettajaksi.Haluaisin muokata tutkinnostani hieman eri näköisemmän erottuakseni massasta.Olen itse ollut jo mukana työelämässää ja tiedän realiteetit.Kielten opiskelua pidän silti mielenkiintoisena-en muuten olisi hakeutumassa kieltenopiskelijaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1042301
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231430- 1291428
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311424- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3401094- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806