Lyhyesti totean vaan, et TYPA(työvoiman palvelukeskus) sais muuttaa nimensä.
Uusi nimi on mielestäni TYKI(työvoiman kiusaamiskeskus).
Luulin, ainakin minä ja moni muukin, et niitten tarkoitus on palvella eikä kiusata asiakasta.
Köyhän on oltava nöyrä!
9
1231
Vastaukset
- täydellisen
samaa mieltä! Mutta tiedän myös, että tulee idiooteilta päinvastaisia mielipiteitä! Niinpä niin.
- hengen jättiläiset puhuu
Meidän muiden on ymmärrettävä olla hiljaa.
- samaa
mieltä.Jatkuva höykkyytys päällä,ei anneta ihmisen miettiä omaa tulevaisuutta ja omia valintoja rauhassa vaan keksitään kaikenmaailman kommervenkkiä että saataisiin oma pöytä puhtaaksi.
- Haittaa koko paskasta
On se haitallinen virasto. Ei anna rauhassa maata pankolla, vaan yrittää patistella hommiin.
Vo helevettiläenen!
- Mikä se on semmonen
Palvelukeskus???? Mitä se tekee ja onko semmonen täällä S-salmella jossakin???
- haha
nipsu oletko köy'hä?
- NIPSU-NEITI
haha kirjoitti:
nipsu oletko köy'hä?
ihan köyhäkään, vaikka sais palkka olla isompi. Vielä oon hengissä pysynyt.
- on aika
haha kirjoitti:
nipsu oletko köy'hä?
vaihtelevat tiedot…
Mökilläpä hyvinkin
Kirjoittanut: NIPSU-NEITI 13.6.2007 klo 20.52
Kun ja jos menen mökille, niin ei oo tarkotus autoa käyttää siellä ollessa.
Mutta ajatellaan asiaa teoreettisesti. Elikkä, jos tulis pakottava tarve lähteä ajelemaan ja huomaisin, et auto ei lähde käyntiin, niin haloo?? on olemassa sellanen laite ku kännykkä. Tarkoitan, et soittasin kaverille ja pyytäsin hakemaan.
Sitten pyhien jälkeen hinattas auto korjaamolle.Huom! Tietenkin ensin katson läpi kaiken mahdollisen, josko voisin sen itse korjata.
HYVÄÄ JUHANNUSTA! Muista huoltaa auto...
Sos.toimiston mielivaltaa?
Kirjoittanut: NIPSU-NEITI 31.7.2007 klo 14.16
Liekköhän paha erehdys vai tahallista mielivaltaisuutta, kun toimeentulotukea laskettaessa otetaan huomioon tulot joita ei vielä ole edes saanut?
Tutkin hieman asiaa ja laki sanoo, että on otettava huomioon tulot takautuvasti, elikkä ne tulot mitkä on viimeksi saanut.
Kyllä ,kyllä...puhun itsestäni. Vaikka olen töissä niin palkka on sellainen, että ei jää muuta ku työn ilo...hyvä kun ees se.
Mutta asiahan ei tietysti jää tähän...tapanani kun on puuttua virheisiin ja epäkohtiin heti.
Hyvää päivän jatkoa kaikille.
Hieman pieleen meni
Kirjoittanut: NIPSU-NEITI 9.8.2007 klo 15.19
Kyllä ikä on ihan oikeasti 40 .
Jos on ensinnäkin huippuluokan web-kamera ja vielä hallitsee kuvanmuokkauksen hyvin, saa melkeinpä ihmeitä aikaan.
Harjoittelehan lisää...:))
ainakin Nipsun kohdalla.
- tottelevat
vain ylemmältä johdolta tulleita määräyksiä, tosi oman harkintansa mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648