Joku juntti ammuskeli täällä Puurtilassa n.23.20 aikoihin, kuullosti haulikolta? aika järkevää touhua.. Toivottavasti ei tule lehdissä lukemaan mistään ikävistä uutisista lähipäivinä =/
Puurtilassa ammuskelua
kukahan hullu?
92215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mun mielestä se kuului tehtaalta tai jostain sieltä päin, ihan kuin olisi jotakin räjähtänyt... Yksi ainoa jymäkkä peltinen pamaus kuului, aika tuhti pelkän haulikon laukaukseksi.
Eikö ABC ole kuitenkin 5 tien varressa ?
abc on käypkankaalla pieksämäelle lähtevää liittymää vastapäätä,.
täytyy antaa se varoitus ääni ennen räjäyttämistä. Puurtilassa (siellä päin missä minä asun) se kuullosti aivan haulikolta.
No nyt tömähti taas! Klo 18:51 aika tarkalleen. Tuo ei tasan voi olla haulikko, kun maakin tärähtää täällä Savonmäessä. Ja ilmeisesti kuuluu Puurtilaan asti..
P.S. ABC on nimimerkki...
Joko on annettu tsunamivaroitus?
kuullut mikä tänään mukamas pamahti, vaikka Puurtilassa asunkin. Eilistä ei voinu olla kuulematta.
Antakee anteeks, multa välillä piäsöö pössäytys kun meinoo nuo kaasut mahassa kiertee. Koittakee kestee..
Eelen kun katuvalot piätti sammua siinä kymmenen aekoihin niin mua rupes järisemmään niin että miun telekkari putos lattialle!