Moi, minulla olisi pienoinen ongelma, omistan Hpn media centerin ja aivan yhtäkkiä en voi ladata ohjelmaopas tietoja, sanoo vain "windowsin järjestelmä virhe (koodi:3)"
Ja toinen ongelma on että ennen kuin kone äänitti ohjelmaa, oikealle ala ruutuun kellon viereen tuli punainen piste joka kertoi mitä ohjelmaa se tallentaa...
Onko kenelläkään hajua mistä nyt kiikastaa? kiitos etukäteen :)
Ja toinen ongelma on että ennen kuin kone äänitti ohjelmaa, oikealle ala ruutuun kellon viereen tuli punainen piste joka kertoi mitä ohjelmaa se tallentaa...
Onko kenelläkään hajua mistä nyt kiikastaa? kiitos etukäteen :)
Vastaukset 13
Vanhimmat
MC-ohjeessa pyydetään sammuttamaan ohjelma ja käynnistämään uudelleen. Ja jos ei toimi yhteys valmistajaan. Mutta tsekkaa onnistuuko ohjelmaoppaan hakeminen, eli pääseekö ohjelma nettiin vai estääkö esim palomuuri sen. Jos ilmoittelee ettei opasta ole saatavilla, niin yritä asentaa uudelleen ja katso, että hakee oikealta alueelta oikeat kanavat.
Palmomuurillani ei ole asiaa tähän ongelmaan, yritän asentaa uudeleen tv kanavat ja ohjelmpaoppaan.
Arvelisin vain että olen vahingossa poistanut jonkun servicen pois käytöstä msconfigista joka olisi mediacenterin ohjelmpaopas, en kuitenkaan löytänyt mitään siihen viitavaa, no kokelen asentaa uudeleen tvkanavat, ilmoittelen myöhemmin asiasta, kiitos nopeasta vastauksesta :)
no niin yritin yllä olevaa ja tarkastin että kaikki on oikein, kun menin asetuksiin ja valitsin ohjelmaopaanmäärittäminen, hyväksyin sopimuksen ja annoin postinumeroni ohjelma löysy palvelun mutta kun yritin se aikoi ladata ohjelmaopasta niin media center ilmoitti;
virhe yrittäessä käynnistää oppaan lataaminen. koodi 3
mikä nytten avuksi?
BITS-tiedostoissa on jokin bitti poikittain tai ne puuttuu. Aluksi voisi kokella ohjemaopas kohdasta valita palauta oletus-asetukset. Järeämpiä toimia jos ei ota toimiakseen, ymmärsin, että on aiemmin toiminut; Paluta tietokone aikaan jolloin se vielä toimi.
Onko vielä muuta keinoa kuin palautus? en haluaisi menetää kaikkia töitäni jota olen tehnyt viimeisen 2 viikon aikana kun se ei ole pelannut.
Esim kuinka monta noita bits tiedostoja on? jos esim joku laittaisi ne zip tiedostoksi ja minä vaihtaisin ne tai jotain. Vakio asetuksetkaan eivät nyt toimineet.
Ja onko se varmaa että en ole vahingossa poistanut vain jonkun servicen pois käytöstä joka pitäisi olla päälä että tuo toimisi oikein?
Kiitos avusta paljon.
Sinulla pitäisi kai olla mc-asennus cd, jos olet hankkinut sen laillisesti.Korjaus asennus ei pitäisi hävittää työtiedostoja. Ei kyllä ole omaa kokemusta...toinen mahdollisuus on yrittää päivittää ohjelma ms sivuilta.
Tiedostoja löytyy mun koneelta neljä kpl,voin yrittää lähettää...mihin?
on ohjelma lailinen, mutta en saanut mitään cdtä mukana. Voisit lähettää ne tiedostot mun sähköpostiin;
[email protected] ja kertoa minne ne menee, kokelen kans päivittää ohjelman :)
Kiitos avusta.
Katso vielä löytyykö koneeltasi monta BITS tiedostoa... klickaa tiedostoja ja valitse päivitä,(eivät ne pitäisi itsestään hävitä). Etsi/tiedostot ja kansiot
Nämä löytyi;
http://img404.imageshack.us/my.php?image=nytmitui6.gif
mitä nyt piti tehdä?
Kokeile vielä täältä http://support.microsoft.com/kb/842309/fi
Kiitos avusta, nyt toimii ohjelma opas. Ongelma oli että olin deactivoinut tuom servicen ohjelmalla joka väitti sitä hyödöttömäksi, activoin sen taas ja kaikki toimii :)
Vielä olisi yksi juttu joka voisi tarvita fiksaamista, ennen kuin äänitin ohjelmaan ilmesty alas kellon viereen punainen täplä joka ilmoitti mitä tallenan, mistäköhän johtuu että semmoinen ei enään näy?
ominaisuudet/mukauta=>entiset kohteet=>näytä