Hattrick - ilmainen jalkapallomanageripeli

LA-Fire

Netin suosituin ilmainen futismanageripeli www.hattrick.org

Osta ja myy pelaajia, suunnittele harjoittelu, nouse sarjoissa, onko sinusta Veikkausliigan tai Suomen Cupin mestariksi? Entä kelpaako pelaajasi maajoukkueeseen? Vai oletko itse maajoukkuevalmentaja ainesta? Pelit reaaliajassa viikottain, pelaajia suomessa jo yli 1800, maailmassa yli 100 000.

Liity mukaan perheeseen osoitteessa www.hattrick.org ja tämä kaikki siis ilman eri kustannuksia.

2

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zuire

      Suosittelen kyseistä peliä kaikille. Olen pelannut muutamia kuukausia ja nauttinut pelistä suuresti.

      Käykää ihmeessä tutustumassa www.hattrick.org

    • 12-11

      Hattrick käytännössä kuoli siihen paikkaan, kun kehittäjät kuuntelivat liikaa vanhoja käyttäjiä. Nämä omien sanojensa mukaan edustivat "yhteisöä" ja niiden mielipiteitä, vaikka kuitenkin ajoivat vain omaa etuaan. Mahdostamalla ns. rajattoman kasvun peli päätyi pisteeseen, että vain sillä oli merkitystä kuinka varhain peli oli aloitettu. Tämä tappoi kiinnostuksen uusissa käyttäjissä, sillä nopeasti he ymmärsivät, että heillä ei ole ikinä mitään mahdollisuutta nousta haastamaan aikaisemmin aloittaneita. Ennen oli mahdollista kompensoida tätä mm. aktiviteetilla esim. daytradella, mutta valtavan whinetyskonsertin seurauksena sekin mahdollisuus vietiin. Samoin treenaaminen tehtiin kannattomaksi. Eli pelin varhain aloittaneen ei tarvinnut enää käytänössä tehdä mitään ponnisteluja pysyäkseen huipulla. Tämä tyrehdytti ensin uusien käyttäjien liittymisen peliin ja myöhemmin sen seurauksena vanhat käyttäjätkin alkoivat lopettaa, koska eivät saaneet mistään enää mitään haastetta peliin. Nykyisin peliä pelaa ainoastaan ne, jotka eivät tiedä, että on paljon parempiakin pelejä olemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22582
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9869
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7748
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      102
      6529
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6237
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5851
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5340
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5243
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      124
      4890
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4584
    Aihe