Naapurit vihaavat

Minua.......

2

529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lain kirjain

      Rikot lakia kun päästät lemmikin vapaaksi muualla kuin omalla pihallasi.

      Yritä nähdä asia muidenkin kannalta (varsinkin koska laki on samaa mieltä), äläkä aloita jatkuvasti uusia säälinkalastusketjuja.

      Rikos on rikos.

      • omakotitalo asuja.. ...

        täällä maaseudulla hesan kupeesssa elukat vapaana menee tuolla.Itselläni on kissa,kissa saa vapaana mennä,koirat häkissä eikä niitä vapaaksi päästetä edes omalla pihalla.

        Koiria on joka talossa.Metsän eläimet linnut viihtyy pihallamme myös niitä ei häädetä pois.
        Naapurimme tappaa oravat:-( *syö lintujen ruoat kuulemma*.Minusta ihanaa katsella oravaperheen puuhia ja kisailuja.Minusta luonnon omakiertokulkuun sotkeudutaan tappamalla kaikki näkyvä.Eräs talvi pihalle ilmestyi metso se käyskenteli tunteja syöden lintumökin alle tippuneita auringonkukan siememiä.Sitten se lintu parka meni tietä eteen päin..oli olevinaan häirikkö ja pääsi lehteen..:-)))siis uskomatonta.

        Supikoira kävi kissojen kipoilla teransilla katseli minua silmiin.Maalla mökillä on sudet ja karhut, hirvet käy pihallamme.Ja käyneet aina.
        Sen verran kunnioitetaan niitä ettei samalle polulle eksytä.
        Miksei me ihmiset anneta eläimille rauhaa.Itselläni on sisäsyntyinen astma mutta eläin allergiaa ei ole.Pienet lapsetkin alkaa heitellä kivillä eläimiä ja muuta..missä vika???
        itse olen opettanut lapseni tykkäämään eläimistä oli se mikä tahaan.Meillä on ollut eläimiä myös muita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      121
      5725
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      472
      1868
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      21
      1252
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1213
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1083
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      995
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      961
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      906
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      23
      867
    10. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      59
      865
    Aihe