Seurasin kaikki Kadonneet jaksot ja yhteen asiaa kiinnitin huomiota jaksojen "omaisten/läheisten" haastatteluissa. Yhdessä jaksossa ei "ns. omainen/läheinen" näyttänyt kasvojaan kertaakaan, miksi? Olisiko niin että ei kestä henkilön touhut päivän valoa, kun muissa jaksoissa kasvot näytettiin yleensä haastateltavilta aina.
Myös se askarutti että kun seuraa mediaa (lehdet, tv ym) niin yleensä kun ihminen katoaa, niin aina siihen loppujen lopuksi liittyy jossain muodossa rikollinen toiminta tai elämän tyyli. Harvemmin norm ihminen katoaa yks kaks luulisin?
Ohjelman arvosana voisi olla mielestäni 6 .
Kadonneet sarjasta . . .
9
1536
Vastaukset
- että yhdessä jaksossa
omainen ei näyttänyt kasvojaan. Jotenkin se oli epäilyttävää. Pelkäsikö ko. omainen jotain vai oliko hän vastuussa omaisensa katoamisesta ja halusi siksi pysyä tuntemattomana harhauttaakseen poliisia?
- M23HVK
No eihän nyt kaikki halua näyttää naamaansa TV:ssä. Hyvänen aika, ei kaikki ole perus Suomalaisia että "pakko päästä TV:seen"!
Miettikää. Ei siinä ollut mitään epäilyttävää IMHO! - muusatar joona
M23HVK kirjoitti:
No eihän nyt kaikki halua näyttää naamaansa TV:ssä. Hyvänen aika, ei kaikki ole perus Suomalaisia että "pakko päästä TV:seen"!
Miettikää. Ei siinä ollut mitään epäilyttävää IMHO!Ai missä SIINÄ ei ollut mitään epäilyttävää. Mitä jaksoa tarkoitat? Eihän koko ohjelmaan kannata mennä esiintymään jos et halua esiintyä omana itsenäsi. Ei sarja mikään Hytönen Show ollut, mihin hakeudutaan julkisuuden takia. Ihmettelen vaan.
- Arvosana
Mielenkiintoinen ohjelma, Ylen Kesän parasta antia.Kiitos.
- Dekkarifani
Samat sanat. Illan pelastus. Mielenkiintoa. 9.
Harmi kun loppuu.
- -Moonika-
Aivan niin kuin se sairaalasta kadonnut Aili-mummeli. Oli muuten aika rikollinen elämäntyyli ja toiminta samansuuntaista. Kehtasikin lähteä reumasairaalaan. Ketale!
- Liisa pien
Mä muuten antaisin tolle Ailille tosta katoamistempusta kiitettävän, ainaki 9 . Eihän ne oo sitä vieläkään löytäny. Tosin, jos täällä palstoilla roikkuminen on joku mittari, niin ei se sitten noin hyvää numeroa ole ansainnut. Mutta kyllä mä ton numeron sittenkin antaisin.
- Sini D
9 Pistettä, toivottavasti tekevät lisää.
- -Moonika-
Mitä tekevät lisää? Kadottavat ihmisiä vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637