Kalamies??

jösdoij

olen tapaillut kalamiestä reilun kuukauden. aluksi hän oli todella aktiivinen, txt päivittäin. nyt saattaa tulla pv ettei kuulu mitään..? kuitenkin kun tavataan on ihanaa ja kalamies on kiltti, suloinen ja hellä. odottaako hän että minä olisin puolestani nyt se aktiivinen, onko hänen kiinnostus hiipumassa, onko hän niin varma minusta ettei enää tarvitse joka pv olla yhteydessä, haluaako omaa aikaa, vai mitä??

3

3113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neptunatyttö

      ... aurinkomerkkisi sitten on?
      Kalamiehet ovat suloisia, hellyttäviä ja ennen kaikkea romanttisia persoonia -pohjimmiltaan.
      Kalamiehen saa koukkuun parhaiten käyttäytymällä samaan tapaan kuin hän käyttäytyy sinua kohtaan.
      Aktiivista yhteydenottoa ja sitten hiukan taukoja, jonka jälkeen jälleen osoitat kiihkeän mielenkiintosi häntä kohtaan :) Olepa lisäksi hiukan salaperäinen ja poissaoleva; siitähän Kalamies innostuu... Kalamies saattaa pitää kovastikin pitkistä keskusteluista viinilasin kera - riippuen tietysti hänen muusta kartastaan.
      Nyrkkisääntö Kalamiehen kanssa styylatessa on kuitenkin muistaa, että hän on HERKKÄ ja vaistoaa hyvin helposti omat mielialasi muutokset ja ennen kaikkea sen laskut. Hänellä on tuntoaisti evissään! :)

      Lycka till! olet osunut Kultakalaan; älä päästä häntä koukustasi kovin helposti!

      • ap kirjoittaja

        kauris. kiitos vihjeistä! pitää kokeilla jos noilla keinoin saisin hänet koukkuun.. kalamies on todellakin ihana halittelija ja pusuttelija! en todellakaan halua luopua hänestä ilman taistelua! ;) sitä on vaan niin tottunut miesten hiljaisuuteen ja sitä kautta katoamiseen, ettei kauheasti ole viitsinyt perään kysellä jos yhteydenpito on alkanut hiipua..


      • jkjg
        ap kirjoittaja kirjoitti:

        kauris. kiitos vihjeistä! pitää kokeilla jos noilla keinoin saisin hänet koukkuun.. kalamies on todellakin ihana halittelija ja pusuttelija! en todellakaan halua luopua hänestä ilman taistelua! ;) sitä on vaan niin tottunut miesten hiljaisuuteen ja sitä kautta katoamiseen, ettei kauheasti ole viitsinyt perään kysellä jos yhteydenpito on alkanut hiipua..

        tässä myös tavannut romanttisen kalat-miehen ja kannustaa toista kaurista pitämään kiinni kalastaan. Kohta kuukauden päivät olen tuntenut tämän todellisen kultakalan. Kauris todella voi antautua tämän herkkyyden alla täysin omista estoistaan. Ennenkokematon tunne! Halimisen ja pusimisen mestari tämä kalat todella on. Kiitos vain vinkeistä kalojen suhteen. Samankaltaista kohtelua olen myös saanut kuin sinäkin, eli ensin vilkasta, sitten ikäänkuin jo "valloitetun" itsevarmuutta ja hiljaiseloa. Kuuluu siis kalojen luonteeseen. Mutta ei kait pidä liikaa sitä taukoa antaa...olen ihan niin ihastunut kuin vain olla voi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      332
      6275
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3746
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      151
      2918
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      227
      2200
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      108
      1776
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      73
      1326
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      83
      1122
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      145
      993
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      968
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      924
    Aihe