Elikkä haluisin kuulla nyt teidän vastauksia. En usko horoskooppeihin yhtään, mutta silti haluaisin tietää, että miten noissa horoskoopeissa tällainen menisi... Eli jos nainen on kalat, ja mies vaaka...?=)
kalat (n), vaaka (m)
8
2266
Vastaukset
- niin ja näin
Itse olen kalanainen ja miesystäväni on vaakamies. Alku oli yhtä intohimoa- vaa´an mystisyys kiehtoi ja hänessä oli jotain "tavoiteltavaa". Pari vuotta oli yhtä ruusuilla tanssimista, mutta itseäni vaivasi vaa´an puhumattomuus sekä hellyyden osoitusten puute. Ajattelin sen menevän ohi, vaan eipä niin ole käynyt tämän kuuden vuoden aikana... Molemmat ovat hyvin itsenäisiä, ja tilaa annetaan suhteellisen hyvin. Mielestäni vaaka on ehkä liiankin maanläheinen haaveilevalle, haavoittuvalle ja rakkautta ja läheisyyttä rakastavalle kaloille. Myöskään vaaka ei ota huomioon kalojen tarpeita, eli juuri tätä hellyyden kaipuuta, sekä antaa naisen pyörittää koko taloutta ja taloa (=raha-asiat, kotityöt jne.). Ei siis osaa ottaa vastuuta kuin itsestään ja tekee juuri niin, kuin hän haluaa. Kalat kun kaipaa välillä vain syliä, mihin paeta kylmää ja tunteetonta maailmaa... Tämä oli vain oma kokemukseni, enkä tiedä onko horoskoopeilla niinkään merkitystä suhteen onnistumiseen... Mutta parempiakin merkkejä on eteeni joskus menneisyydessä tullut ;) Tsemppistä yritykseen!
- ei onnellinen
Hei !
Olin Suhteessa vaakamieheen n. 7 vuotta ja en voi täysin oll tyytyväinen. Tämä vaaka halusi halata ja yms. silloin vain kun hänelle sopii.
Hänellä oli vain omat menot ja rahat minä hoidin siten ne yhteiset ja niitä kyllä sain maksaa! Mies muutenkin täysin vastuuton sekä uusiavuton yksilö! Kalanainen sortuu vain siihen, että haluaa muuttaa jotain jotenkin ? alku oli kyllä ihan Ok vaikka ei mitään huumaa koskaan ollut.
En kyllä enään Vaakaan kajoa vaikka tosissaan en näitä horoskooppeja ota!- niin ja näin
Itseäni ottaa hermoon juuri sama mitä kerroit; vaakamiehellä on omat rahat ja menot, jokainen sentti katsotaan tarkkaan ja mitään ei yhteiseen kotiin investoida, paitsi tietenkin mitä vaakamies itselleen haluaa. Ei se taida olla horoskooppimerkistä kiinni, mutta löysin paljon yhtäläisyyksiä kirjoituksestasi. Edessä on muutenkin lopun alkua... Ehkä vaaka ei vain kaloille sovi...
- keskustelun aloittaja
niin ja näin kirjoitti:
Itseäni ottaa hermoon juuri sama mitä kerroit; vaakamiehellä on omat rahat ja menot, jokainen sentti katsotaan tarkkaan ja mitään ei yhteiseen kotiin investoida, paitsi tietenkin mitä vaakamies itselleen haluaa. Ei se taida olla horoskooppimerkistä kiinni, mutta löysin paljon yhtäläisyyksiä kirjoituksestasi. Edessä on muutenkin lopun alkua... Ehkä vaaka ei vain kaloille sovi...
Noh, katsotaan nyt... =) Niinkuin sanoin, en ollenkaan usko horoskooppeihin, mutta halusin vain kuulla silti tuosta. :)
Kiitoksia vastauksista! :) - fisutsa
keskustelun aloittaja kirjoitti:
Noh, katsotaan nyt... =) Niinkuin sanoin, en ollenkaan usko horoskooppeihin, mutta halusin vain kuulla silti tuosta. :)
Kiitoksia vastauksista! :)meillä taas menee aivan toisin...mies hoitaa meillä raha-asiat ja minä ruuan siivous ja muut hoidetaan yhessä.
- unela
kyllä sopii,ite olen kalat ja mies oli vaaka löydät siitä tasapainoisen elämän itselläni onnea kesti 17 vuotta ,kunnes nuorenpi vei tämän tovon sulle onnea ja ennen kaikkea vain oikea rakkaus ,se kestää läpi elämän niin ylä ja alamäet tv enkeli
- jos tahtoa riittää!
Olen KalaN ja tunnen erään VaakaM melko läheisesti, hän on melko kaukainen sukulaiseni ja pidän hänestä kovasti, eikä hänkään ainakaan ole välinpitämätön ;) Minulle vapaus on suhteessa kaiken A ja O , mikä on harvinaista Kaloilla, mutta yleistä Vaaoilla minun tietämäni mukaan. Joten hyvin sujuu! Hurraa, vapauteni, vapautesi, meidän vapautemme! :)
- kuuluu tällainen
yhdistelmä; vaakamies ja fisutar. Jotenkin ovat yli 20 vuotta sinnitelleet, ylämäkeä ja alamäkeä. Tuntuu, että eniten kalatarta kismittää vaaan puhumattomuus ja taitamattomuus niissä touhuissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai888123Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414361Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442566Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.931412- 401286
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391140Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?631110Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070