mitä mieltä olette, onko ~21 vuotias liian vanha amikseen teinien kanssa opiskelemaan? nyt kulutan aikaa/mietin mitä oikeen haluan raksalla..sen jälkeen ehkä armeija.. Jos sitten olisi jo selvinnyt mitä oikein haluan tehdä ammatikseni.....
gallubbii pukkaa!
7
558
Vastaukset
- puppelis8
Ei ole..itsekin aloitin nyt ja olen 22. Olen kylläkin ylioppilaspohjaisella linjalla..suurin osa on n.21v. mun ryhmässä..ja vanhin on vähän alle 40! Eli jos olet jo jonkin 2.asteen koulun suorittanut..niin voit mennä tuollaiseen ryhmään opiskelemaan. On siellä monia muitakin kun 16 vuotiaita.
- tiinamariaemilia
Ei ole liian vanha! Monet lähemmäs kolmekymppisetkin lähtee amikseen vaihtaakseen alaa. Ja ainahan on aikuisopiskelupuoli.
- 21v..
ja alotin just amiksen..yo-pohjalla käyn mut luokassa on sekasin sekä peruskoululaisia että yo-pohjasia..että sekaan vaan:)
- jftijewf
-//-!
- Paukkumato
Aloitin amiksen 24-vuotiaana ja valmistuin 26-vuotiaana (kävin kahdessa vuodessa, sillä sain hyväksilukuja). Luokallani oli yksi samanikäinen, muut 17-19. Oma asenne auttaa.
- zenyaah
Moikkamoi,
voithan mennä aikuispuolellekin,jos itsestäsi tuntuu, että me teinit ollaan liian nuorta seuraa. Omalla luokallani on 21-vuotias mies,joka tulee erittäin hyvin toimeen meidän 18-vuotiaiden tyttöjen kanssa. Ja eikös loppujen lopuksi pääasia ole opiskelu,ei se ikä? :) Ja tosiaan,se oma asenne meitä nuorempia kohtaan auttaa kovasti. Luokallani oli myös 23/24-vuotias nainen,joka jaksoi auttamatta hokea sanaa teinit ja te kakarat jne. -Eipä liiemmin hänestä pidetty,miksiköhän... :)
- Opiskelijamies
Se on paljon kiinni ihmisestä itestää. Jos kattoo teinejä jotenki alaspäin ni voi olla aika kusiset paikat mut jos osaa ottaa ne ihmisinä ni tällee 27 vuotiaanaki amis on ihan ok paikka opiskella.
Tietty sekin vaikuttaa et mille linjal menee. Joissai linjoil on enemmmän hieman vanhempaa jengii ja joissai ainoastaan teinejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38719- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689