Tiedättekö, jos aikoo kirjoittaa ulkomaalaiselle fanipostia ja laittaa erikseen mukaan kirjekuoren, jossa on oma osoite ja postimerkki, niin vastaako ne?
KIITOS, JOS EDES TE VASTAISITTE!! XD
Tiedättekö....?
2
412
Vastaukset
- Ehdotan sinulle
että jos sinulla on ns. varma osoite jonkun tähden managementille, eikä sen kirjekuoren ja riittävän postimerkin hinta ole liian iso, vaikket niille saisi vastinetta, niin lähetä vain ja ehkä yllätyt vastauspostista. Mutta mitään varmaa ei voi koskaan sanoa, että saako vastausta vai ei. Ja voithan aina myös lähettä fanipostia suoraan levy-yhtiölle, elokuvastudiolle, tuotantoyhtiölle tms. ja suunnata kirjeen tietenkin fanitettavalle, mutta myös esimerkiksi jollekin, joka kansilehtien tms. mukaan työskentelee kyseisessä yrityksessä.
Itse katsoin joskus jotain chat-ohjelmaa, jossa vieraana ollut Kana lupasi lähettää nimmarin kaikille, jotka lähettävät levy-yhtiölle postimerkillä ja osoitteella varustetun kirjekuoren.. Vaikken fani ollutkaan, niin ajattelin, miksi ei, ja olin jo ehtinyt unohtaa koko asian kun vuoden päästä tuli fanikortti nimmarilla :)- Näin se on
Jotkut artistit on kettumaisia ja jotkut vittumaisia...
Jotkut ymmärtävät,että fanit ovat heidät pinnalle nostaneet,joidenkin mielestä fanit ovat pelkkä riesa...
Ne kun on ihan tavallisia ihmisiä vaan...käyvät skeidallakin...ihan totta ;D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566