Tiedättekö....?

Minävaan:)...

Tiedättekö, jos aikoo kirjoittaa ulkomaalaiselle fanipostia ja laittaa erikseen mukaan kirjekuoren, jossa on oma osoite ja postimerkki, niin vastaako ne?


KIITOS, JOS EDES TE VASTAISITTE!! XD

2

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehdotan sinulle

      että jos sinulla on ns. varma osoite jonkun tähden managementille, eikä sen kirjekuoren ja riittävän postimerkin hinta ole liian iso, vaikket niille saisi vastinetta, niin lähetä vain ja ehkä yllätyt vastauspostista. Mutta mitään varmaa ei voi koskaan sanoa, että saako vastausta vai ei. Ja voithan aina myös lähettä fanipostia suoraan levy-yhtiölle, elokuvastudiolle, tuotantoyhtiölle tms. ja suunnata kirjeen tietenkin fanitettavalle, mutta myös esimerkiksi jollekin, joka kansilehtien tms. mukaan työskentelee kyseisessä yrityksessä.

      Itse katsoin joskus jotain chat-ohjelmaa, jossa vieraana ollut Kana lupasi lähettää nimmarin kaikille, jotka lähettävät levy-yhtiölle postimerkillä ja osoitteella varustetun kirjekuoren.. Vaikken fani ollutkaan, niin ajattelin, miksi ei, ja olin jo ehtinyt unohtaa koko asian kun vuoden päästä tuli fanikortti nimmarilla :)

      • Näin se on

        Jotkut artistit on kettumaisia ja jotkut vittumaisia...

        Jotkut ymmärtävät,että fanit ovat heidät pinnalle nostaneet,joidenkin mielestä fanit ovat pelkkä riesa...

        Ne kun on ihan tavallisia ihmisiä vaan...käyvät skeidallakin...ihan totta ;D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4602
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1867
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1570
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      122
      1081
    5. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1026
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1011
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      923
    8. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      852
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      47
      843
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      808
    Aihe