Tallinnan/Viron rautakaupat

Kokemuksia Tallinnan/Viron rautakaupoista, onko muita kuin K-rautakesko? Missäpäin muita rakentamisen/sisustamisen erikoiskauppoja? Hintataso?
23710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on Tallinnasta Pietariin päin joku 20km.
Erittäin paljon tavaraa suomalistyakin mutta pitää kyllä tarkkaan tsekata hinnat. jotkut jopa kalliimpikiakin kuin suomessa.

Äänestä

menet sivulle RAKENTAJA.FI ja siellä hakusanalla tallinna saat parhaat vinkit todellisilta tallinnan kävijöiltä.itse olen tehnyt onnistuneita reissuja viron rautakauppoihin ja teen tulevaisuudessakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LauriM kirjoitti:

Kokemuksia Tallinnan/Viron rautakaupoista, onko muita kuin K-rautakesko? Missäpäin muita rakentamisen/sisustamisen erikoiskauppoja? Hintataso?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu