Missä kohteessa noita merenpäälle rakennettuja bugaloweja löytyisi?. Helmikuulle ollaan katsastamassa matkaa, tällähetkellä kiinnostaa Malesia..Olen etsinyt matkatoimistojen sivuilta, mutta en ole vielä löytänyt. Hotelleja ollaan nähty ihan tarpeeksi.
Mökit merenpäällä?
8
1752
Vastaukset
Kelepaisko semmoset hotellien Stilt Houseksi kututut huoneistot?
Terkut: Pera- 565566
Langkawilta löytyy tuollaisia mökkejä.. Esim hotelli beach&spa resort Langkawi.
- tietoon
Siis Berjaya beach & spa resort.
- Bora..
- Shanghaista
www.pangkorlautresort.com, suosittelen!
- Shanghaista
Tuo on siis Malesiassa, jos se kiinnosti maana. Muualtakin loytyy, oletko katsonut Malediivien kohteet?
Vähän mulle jäi epäselväksi tuo Weran Kysymys. Kun tuosta lauseesta "Hotelleja ollaan nähty ihan tarpeeksi" vois päätellä että majotuksen häätys olla jotakin muuta ku hotelli. Nuo stilt houset on kovasti ylleinen asumismuoto Sabahissa. Filippiiniläisten ja Indonesialaisten siirtolaisten rakentamat asumukset muodostaa siellä laajoja kyliä kaupunkien ympäristössä ja lähisaarissa. Kylläkait semmosenkin mökin sais jollakin konstila vuokrattua. Ihan eri asia sitten on että haluaisko turisti sillätavalla majottua. Varustetaso ei todellakaan ole meikäläistä laatua.
Hotellimajotuksista tuo 565566:n ehottama hotelli Langkawilla on varmasti hyvä valinta. Iso ja tasokas hotelli, niinkuin Berjaya-konsernin hotellit ylheensäkkin. Samonku tuo Pangor Laut on varmasta hieno paikka.
Samanlaisia hotelleja löytynee myös ainaskin siellä Borneolla olevista sukelluskeskuksista ja niiden lähistöltä.
Yks majotus jonka mie paikkana tiän on Kota Kinabalun edustalla oleva Pulau Gaya:
http://www.gayana-resort.com/
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298307-d597762-Reviews-Gayana_Resort-Kota_Kinabalu_Sabah.html
Saattais olla ihan mukava paikka jonkuntyyppisen loman viethoon. Tekeminen voipii vain olla vähän ykspuoleista. Sielä ei todellakhaan ole oikeen muuta vesielämän ja patikoinnin lisäksi. Eihän siittä ole kaupunkhiin ku varttitunnin venematka, mutta sitä ei taija ennään pimeällä päästä oikeen milhään kulukemhaan, niinettä jos tahtoopii kaupungin iltaelämhään tutustua, niin häätys sitten yöpyä sielä.
Kun matkustusaika on helmikuulla, niin ilmeisesti kannattanee silmäillä joko niemimaan länsirannikkoa tai Borneoa.
Jos ihan valamiisheen pöythään haluaa istua, niin Helin Matkat tekkee semmosta ohojelmaa ku ite haluatta. Toisaalta Malesiaan todella heleppo järjestellä itekki kaikki.
Terkut: Pera- iisamiisa
tämmöinen löytyy Malesian Sarawakista, läheltä pääkaupungia Kuchingia, meren äärellä. Ainakin tripadvisorin sivuilla kävijät kehuvat näitä kovasti, enemmän aitoa malesiaa ympärillä kuin esim langawilla. Itse harkitsen myös tällaisen varaamista ensi talvena:
http://www.permairainforest.com/main.html
ks accommodation - tree houses
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937508
- 403612
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021846- 241050
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32923Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27901Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26652