HELP...Ohjeita männän VAIHTOON.

Voisiko joku laittaa ohjeita tai sitten linkkiä, miten vaihdetaan mäntä vesijäähdytteiseen koneeseen.
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ruuvaat vaan kannen auki sitten sylinterin irroitat männä ja laitat uuden paikoilleen

Äänestä

otat letkut pois jotka menee pyttyyn ja sitten aukaiset kannen ruuvit tasaisesti ja pytyn ruuvit jos on!sitten nostat vaan varovasta pytyn ois!ja sitten laitat heti paperin ta irätin kampikammion pälle kun pytty on poissa ettei sinne mene paskaa!kun paperion siinä niin otat pihdit ja irrrotat toisen männän sokan! toista ei tarvitse ottaa sitte nvaan tynän männän tapin ulos ja tarkistat neulalaakerin kunnon joka on kiertokanggessa missä mäntä on kiinni pyörittele neula laakeria hiekassa ja kun se on tarpeeksi hiekkainen laitat sen paikoillee nsiihen mistä otit ja ja laitat uuden männä paikaillaan saman lailla kun avasit mutta laitatkin kaikki takasi päin !

Äänestä
  • Kiitos auttajille, mäntä on vaihdettu ja hyvin rullaa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuvaaaaa kirjoitti:

Voisiko joku laittaa ohjeita tai sitten linkkiä, miten vaihdetaan mäntä vesijäähdytteiseen koneeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu