mitä hemmoja ovat he, jotka "soittavat" hanureitaan kauppojen liepeillä ja varsinkin pankkiautomaateilla?
vitun pelottavaa. oikeasti.
mitääh?
9
1865
Vastaukset
- gefa
Onko kyseessä kenties ihan oikeat kurtut, vai paikallisten deekujen kaksiriviset?
- nyt kumma
Sähän säikky oot,onko kankkunen?Ei ole pikku ukkoja onko mustia?
- maketheoriginal
aivan varma soittajan soittavan omaa eikä jonku toisen hanuria. jos kurttua revitteleekin karvaiset kädet ja on hernari päivä, se kuuluu perästä. taidat olla vain kateellinen kun joku osaa ja uskaltaa kerjätä näinkin.
- Heh.
Tämäkin asia piti vääntää lahossa nupissasi kateudeksi....
- dothefake
Alkaako väsymys vaikuttamaan ysköksiisi, kun Kouvolaa ei mainittu lainkaan. Vai onko kouvolalaisten käytös jo muuttunut niin hyväksi, ettei sitä tarvitse enää moittia?
- maketheoriginal
dothefake kirjoitti:
Alkaako väsymys vaikuttamaan ysköksiisi, kun Kouvolaa ei mainittu lainkaan. Vai onko kouvolalaisten käytös jo muuttunut niin hyväksi, ettei sitä tarvitse enää moittia?
tollaselle kouvolalaiselle pitää kouvolapalstalla kertoakin et tarkottaa kouvolalaista jos tarkottaa... eihän sitä voi muuten edes ymmärtää.
- maketheoriginal
Heh. kirjoitti:
Tämäkin asia piti vääntää lahossa nupissasi kateudeksi....
se lupakin ois pitäny kysyä. pääset vähän määräämään ja harjoittamaan patologisia haaveitasi.
- ......
ovat... Soittavat kahta tai jopa kolmea sointua. Ei mitään hajua miten sitä hanuria pitäis soittaa. Semmosille ei kyllä latinkiakaan tipu. Ja en kyllä mene siitä automaatista nostamaan rahoja kattovat tunnusluvun ja pöllivät kortit/lompsan. Näin kävi työkaverilleni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h302861Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv292377Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141503- 321473
- 291199
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021193- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015