Seurakunnan yhteistunnon nimissä olevalle opetukselle ei voi vaatia kuuliaisuutta vetoamalla seurakunnan auktoriteettiin koska se opetus ei perustu Raamattuun. Jumalan valtakunnan kirkkaus loistaa vain siellä, missä ainoana auktoriteettina on Raamattu.
Kaikkien kristittyjen tehtävä on valvoa sisimmässään ja seisoa rohkeasti Jumalan sanan takana senkin uhalla, että joku syyttää "kapinoinnista Jumalan valtakuntaa vastaan".
varoituksen
sana.
1
259
Vastaukset
- --------------
Lapset tulee pakkokastaa ennenkuin Jumalallisuus ehtii valtaamaan heidän sielut muuten herra saatana pahastuu.
Ja älä tapa käskyä ei saa kunnioittaa joten sotilaspappiemme tulee edelleen rohkeasti olla rintamilla puolustamassa herramme, herra saatanan tahtoa ja rukoilla murhaajille voimia.
Me ristiä; murha-ase tunnuksena kumartavat emme kunnioita Jumalan ja Jaasuksen tahtoa meille opettaville sillä meidän herra, herra saatana jota jumaloimme on ainoa oikea saatana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 875439
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804722Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113027Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv882955Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232564Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328