Ettäkö minä en uskalla. Ettäkö minä vieläkin lusmuilen nurkissa ja nuolen haavojani. Tahdon käydä taistoon naiseuteni puolesta. Tahdon uskoa, että on olemassa myös muita kuin narsisteja tai naistenhakkaajia. Tahdon uskoa, että...
Äh! Tämä on kuin sotahuuto.
Ken uskaltaa, valakoon minuun uskoa, että markkinoilla on myös mies, jota voi kutsua ihmiseksi. Mielen ja ruumiin puolesta.
*livahtaa takaisin koloonsa*
Tämä saa nyt loppua!!
15
1600
Vastaukset
- siteeraten
"Olkaa ystävällisiä ja armahtavaisia. Pyrkikää siihen, että jokainen joka tulee luoksenne, lähtisi takaisin entistä onnellisempana ja parempana. Olkaa elävä merkki hyvyydestä: antakaa kasvojenne kertoa hyvydestä ja sydämellisyydestä, se virratkoon silmistänne, hymystänne, lämpimästä tervehtimistavastanne."
... usko myönteiseen ajatteluun ja ihmeitä alkaa tapahtumaan :-)- goldandblue
Onnistuu. Jos vastapuoli yrittää samaa.
- muikkumies
goldandblue kirjoitti:
Onnistuu. Jos vastapuoli yrittää samaa.
kaupankäyntiä;Olen hyvä jos sinäkin olet hyvä, mutta kun tuon edellisen kirjoittajan mainitsema on tiedostamatonta hyvyyttä.
Kaikkea hyvää - goldandblue
muikkumies kirjoitti:
kaupankäyntiä;Olen hyvä jos sinäkin olet hyvä, mutta kun tuon edellisen kirjoittajan mainitsema on tiedostamatonta hyvyyttä.
Kaikkea hyvääTeennäinen hyvyys on teennäistä hyvyyttä. Se hyvyys, jota tarkoitan tulee sydämestä. Se on siellä valmiina.
- niitä ihmisiksi
luokiteltavia miehiä ole ihan pilvin pimein.
Jos käyt taisteluun naiseutesi puolesta, se sota on hyvä. Juuri sitä naiseutta me miehet naisissa kaipaamme. Ei sitä, että tekeydytään miesmäisiksi "liituraitajakuin", hyvä ettei tekoparroin.
Te naiset olette juuri naisina suloisia. Sen takia teitä rakastetaan ja hellitään ihan todella.- goldandblue
Saa olla nainen. Ei tartte olla kovis ja miestennielijä.
Kiitos. Jopa antoi uskoa. - muikkumies
rakastan sinua juuri sellaisena kuin olet älä muutu.Tämä lause sai monen muuttumaan.
- goldandblue
muikkumies kirjoitti:
rakastan sinua juuri sellaisena kuin olet älä muutu.Tämä lause sai monen muuttumaan.
Hiomista voi tavoissa tulla, mutta itsensä muuttaminen näillä vuosikymmenillä on mahdotonta.
- milkamaari
Itse olin 11 vuotta naimisissa alkoholistin kanssa. Siitä on jäänyt päälle pieni pakenemisefekti. Toisaalta kaipaa miestä, mutta kun sopiva ehdokas astuu näköpiiriin, tekisi mieli lähteä karkuun. No, kyllä tämä tästä on pikkuhiljaa ohi menossa, näiden viiden yh- vuoden jälkeen olisi ehkä jo korkea aika yrittää alkaa luottaa miehiin. Siihen, että on olemassa ihan oikeita miehiä, tasavertaisia, naista tukevia jotka oikeasti välittävät.
- goldandblue
että TÄNNEPÄIN....
se varmaan oikeesti kurjaa kun ei uskalla keneenkään luottaa niin vaikeaa kun se onkin aina taho uskoo mitä kertoo itsestänsätoinen
- AriJussi
oikein .Noin sitä pitää .Nostan hattua,että uskallat lähteä vielä kokeilemaan ja pystyt ehkä osaltasi lieventämään niitä harhaluuloja,että kaikki miehet olisi samanlaisia.Kyllä löytyy vielä miehiäkin,eikä pelkkiä "miehiä" ,jotka hyvien jätkien maineen pilaa.Onnea yritykselle!!=;-)
- tuffe
Ihan hieno sotahuuto :)))
Lyön vaikka pääni pantiksi, että niitä kunnollisia miehiä on enemmän kuin hulttioita. Harmi että olet kohdannut sellaisen surkimuksen, ja varmaan kestääkin pitkän aikaa ennen kuin voi luottaa keneenkään :/ Pintapuolisesti tuntuu että tuo on oikea asenne, koska jos sinä jäisit vain kotiin nuolemaan haavojasi, se ääliö jonka uhriksi joudut, hallitsee tavallaan vieläkin sun elämää. Vaikka rankkaa sen täytyy olla...- mmmmmh
kirjoittanut mies. Ettekö huomaa? Tyyli ja kaikki.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202870Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3572537Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o452308Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262282Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581868Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181399Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121392- 721303
- 551250
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?91229