Niku valittu uhri?

ihmettelevä.

Minuakin alkoi heti vaivaamaan ja ihmetyttämään ohjelman jälkeen, kun poliisi ei tuonut esille kaikkia mahdollisia vaihtoehtoja, kuten juuri sitä, että naiset olisivat vieneet Nikun huumattuna laivasta pois.
Koska Niku oli hyvin hoikka ja kevyt, tuli mieleen, että kiinalaiset naiset olisivat sen vuoksi valinneet Nikun tarkoituksellisesti uhrikseen, jotta hänet olisi helppo kantaa huumattuna pois laivasta.
Tiedän myös, että kiinalaisilla tai vastaavilla rikollisilla on tapana laittaa naiset tekemään hommat ja miehet odottavat muualla saalista, jonka naiset tuovat. Joten miehet ovat voineet odottaa satamassa.
Tuntuu kauhealta kirjoittaa tällaista, mutta suututtaa, ettei naisten kuvia voida levittää kunnolla niin että pakostakin, joku tunnistaisi heidät!

6

3586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mietelmiä

      Jos aasialaiset naiset poistuivat hytistään ison jääkiekkokassin tai mattokäärön kanssa, niin juttu olisi selkeä. 50 kg on kyllä aika iso raahattava hennoille naisille.
      Jos näkyy kamerakuva, jossa Niku on yleensä mennyt hyttiin aasialaisten kanssa.
      Jos kamerasta näkyy miten aasialaiset ovat poistuneet hytistä ennen aamua.
      Kenen nimissä aasialaisten naisten hytti oli? Onko tätä tarkastettu?
      Miten muka hytinedustakuva voi olla viimeinen havainto Nikusta, jos käytävät olivat täynnä kameroita. Poliisi on kyllä tunaroinut ja perusteellisesti.

      • -Moonika-

        Kuuleppas nyt isdiootti. Ei poliisin tehtävä ole katsella laivan videoita aamusta iltaan. Se kuuluu laivan henkilökunnalle. Minusta Niku on tunaroinut perusteellisesti. Ei poliisi.
        Vakaa uskosi on, että sinä osaat ajarella, poliisi ei. Upeaa! Pysy vain vahvana uskossasi.


      • Mietelmiä
        -Moonika- kirjoitti:

        Kuuleppas nyt isdiootti. Ei poliisin tehtävä ole katsella laivan videoita aamusta iltaan. Se kuuluu laivan henkilökunnalle. Minusta Niku on tunaroinut perusteellisesti. Ei poliisi.
        Vakaa uskosi on, että sinä osaat ajarella, poliisi ei. Upeaa! Pysy vain vahvana uskossasi.

        Hienoa, että täällä sentään tapaa noin hienosti käyttäytyvän ja älykkään ihmisen. Olen vihdoin pelastettu.


    • -Moonika-

      Mä tota noin siis kummiski uskon tohon sattumaan ja sitt vielä tohon kaaosteoriaan. Ja näiden kautta mulle on syntyny usko siihen, että Niku vaan sattumalta vonkas just näiltä thaipimatsuilta piirakkaa ja sitten sille kävi niinku kävi. Sis ilmeisesti ensin tota noin niinku mukavasti, varsinkin jos niitä oli kas, mutt sitten toi lopputulos oli varmaan tolle ninnku Nikulle karsee ylläri. Joo. Tosi karsee.
      Mutt vielä niinku lopus, että mä en usko, että se oli valittu uhri. Ja taisin sen jo aika pätevästi perustella. Vai mitä?

      • Poliisimestari Sisu

        Kaikki ei näytä ihan siltä miltä pitäisi. Jospa ne thaikut olivatkin "niitä naisia" eli transvestiitteja? Silloin haukutaan tavallaan väärää puuta, ja tutkimukset ovat suunnattu väärään suuntaan.

        Tutkiikohan poliisi tätä tutkintalinjaa?


      • Nikun kohtaloksi koituivat
        Poliisimestari Sisu kirjoitti:

        Kaikki ei näytä ihan siltä miltä pitäisi. Jospa ne thaikut olivatkin "niitä naisia" eli transvestiitteja? Silloin haukutaan tavallaan väärää puuta, ja tutkimukset ovat suunnattu väärään suuntaan.

        Tutkiikohan poliisi tätä tutkintalinjaa?

        Thai-transut.
        Niku huomasi aamulla että molemmilla "morsiamilla" onkin munat ja veti itsensä kiikkuun.
        Tällaista on tapahtunut aiemminkin tosin ei yhtä traagisin seurayksin


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1208
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      118
      1047
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      130
      930
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      792
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      295
      746
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      666
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe