E-Paperit

Olisko

Niin kysymys koskee tuota että kuinka helpolla intistä saa e:n paperit. Itse olen saapumiserä 2/07 nyt. Ja tuntuu että en pysty suorittamaan nyt loppuun ja haluaisin lykkäystä sen 1-3 vuotta.
Eli onnistuuko tämä kovinkin helposti?

4

7827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öglibögli

      Se, voitko saada E-papereita, riippuu varmasti huomattavasti siitä, miksi tunnet itsesi kykenemättömäksi suorittamaan palvelustasi loppuun juuri nyt. Kerro vähän tarkemmin.

    • helposti että

      menet lääkärille ja sanot että et jaksa enää ja haluat vittuun täältä nyt heti tai ei hyvä heilu.

      Sillä ne tulee, ainakin jos et ole ihan siellä 28-29 -ikävuoden tienoilla vielä.

      • pioneeri aamukasa

        juu, kyllähän sitä saa ku sanoo vaan lääkärille ettei jaksa nyt ja haluu vähän motivaatiolomaa. tai sit käy vaan yksikköupseerille sanomassa että minä lähen nyt, morjes japalaa sitte parin vuoden päästä takasi. mut paras keino on sanoo lääkärille ettei pää kestä, parhaassa tapauksessa C:n paperit.


    • Foleor

      Polvi venähti armeijassa, kestää yli kuukauden toipua. P kausi parin päivän päästä käyty. Onko mahdollista jatkaa 1/08 saapumiserässä palvelusta?
      ( E:n paperit )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      49
      3295
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2945
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      40
      2491
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1589
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe