Hei

kukkuluuruuu

Voiko kuukautisten tuloa mitenkään HIDASTAA?
Jos, ei, voiko mitenkään nopeuttaa??
Olen lähdössä kolmen päivän päästä Kanarian saarille, ja menkat juuri tulossa. Tamponin käyttö ei onnistu. VINKKEJÄ??
Kiitti..

5

2510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • typsy22

      syötkö mahdollisesti e-pillereitä?? niillä ainakin voi lykätä kuukautisia jopa kuukaudeksi eteenpäin niin että yhdet kuukautiset jää kokonaan välistä kun syö kaksi pilleri-laattaa putkeen. Itse tehnyt niin pari kertaa kun menkat alkamassa huonoon aikaan. muuta keinoa en kyllä tiedä.

    • .---

      Kuukautisten siirtoon on saatavissa siirtopillerit. Ne pitää aloittaa viimeistään 3 päivää ennen kuukautisten alkua, joten kohdallasi se saattaa olla jo liian myöhäistä. Niitä syödään niin kauan kun halutaan menkkojen siirtyvän, kuitenkin maksimissaa kaksi viikkoa. Menkat alkavat muutama päivä sen jälkeen kun pillerit on lopetettu.

      Jos siirtopillerit kuulostavat mahdolliselta vaihtoehdolta (eli kuukautisten alkuun on vielä 3 päivää tai enemmän), niin ota heti huomenna yhteyttä lääkäriin/terveyskeskukseen. Mahdollisesti voit jopa saada reseptin pillereihin vain puhelinsoitolla.

      Muilta osin homma menee ihan juuri niin kuin luonto on sen tarkoittanut. Et voi vaikuttaa ilman hormonilääkitystä siihen kuinka kroppasi toimii. Toisilla tosin esimerkiksi yhdynnän tai masturboinnin seurauksena saavutettu orgasmi ja emättimen supistelu saa aikaan sen, että kuukautiset alkavat (eivät välttämättä ihan sillä sekunnin siunaamalla, mutta piakkoin). Sitähän voi tietysti kokeilla, ei siinä mitään ainakaan häviä.

      • Lissu

        Niitä voi hidastaa mutta ei NOPEUTTAA eli e-pillerit tosiaan lykkäävät menkkoja


    • Lilahsgsn

      Syö situunaaa... auttaa siirtämään pariksi päiväksi

      • Älä kaivele arkistoja


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      943
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      810
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      67
      779
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      130
      763
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe