Tietääkö joku jotain asiasta?
Mediheli Koskenkylässä
4
1279
Vastaukset
- KÄLLEKÖNKKO
Joo kuulin asiasta,jo rikas pernajalainen on ostanut medihelikopterin ja koeajoi sen.
- se kopteri
käy täällä loviisan suunnalla suht. usein. ja syy yleensä aika selkeä. mitäs varten se lääkärikopteri lentelee??? katsomassa maisemia???
- viisastelia
se kopteri kirjoitti:
käy täällä loviisan suunnalla suht. usein. ja syy yleensä aika selkeä. mitäs varten se lääkärikopteri lentelee??? katsomassa maisemia???
Ootko nyt ihan tosissasi tuosta medihelin syystä lennellä? Meinaatko että jotain lääkärikopteri lentoja..kamala sentään. Kyllä on iso tieto jos sen tietää. Sitähän tuossa ensimmäisessä viestissä kysyttiinki..MITÄ MEDIHELIN toimenkuvaan kuuluu...maisemien katselu vai lääkärikopteri toimenpiteitä.
Vastausta ihan kysymykseen...puhetta on ollut että joku prätkäkolari olisi ollut syynä... - siinä juuri
viisastelia kirjoitti:
Ootko nyt ihan tosissasi tuosta medihelin syystä lennellä? Meinaatko että jotain lääkärikopteri lentoja..kamala sentään. Kyllä on iso tieto jos sen tietää. Sitähän tuossa ensimmäisessä viestissä kysyttiinki..MITÄ MEDIHELIN toimenkuvaan kuuluu...maisemien katselu vai lääkärikopteri toimenpiteitä.
Vastausta ihan kysymykseen...puhetta on ollut että joku prätkäkolari olisi ollut syynä...kysyttiin... mitä teki mediheli koskenkylässä.
no: se toi lääkärin sinne auttamaan jotakuta lääkärin apua tarvitsevaa. tarviiko sitä enempää tietää? en ainakaan usko, JOS EI LEHDISTÖ TIEDOTTANUT ASIASTA enempää. lienee ollut jollakulla hätä, mikä lienee kyseisen henkilön ja hänen omaistensa yksityisasia. en ainakaan haluaisi, jos itseni loukkaan, tai saan sairaskohtauksen, johon kopteri joudutaan avuksi hälyyttämään, että sitä täällä keskustelupalstalla ruodittaisiin.
toivottavasti tuli potilas kuntoon!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838