Nyt pumpataan ja elvytetään ja pumpataan ja elvytetään. Kun rahat loppuvat, ne tosiaan sitten loppuvat ja korot räjähtävät pilviin. Tämä tietää hurjaa lisälaskua ikivelkaiselle tuulipukukansalle.
Kun sähkön hinta vielä tuplataan ja lätkäistään bensaan euron verran haittaveroa, niin jopa alkaa kyyti olla todella kylmää.
Miten tässä näin pääsi käymään?
Kun EKP:n rahat loppuvat
12
981
Vastaukset
- se siellä
jatkaa rommauttamista jo kuudetta vuotta?
- EKP:n
pällit osaa pitää vähän paremmin huolta taloudesta kuin sinä.
Ja eikös se ole hyvä, että EKP pumppaa rahaa markkinoille. Saattaisi muuten käydä niin, että tuhnun "asuntorahat" sulaa markkinoille. Sitähän me emme halua, emmehän?- alkup.
Niin, kuten osasivat 1990-luvun alussakin. -"Uskokaa nyt, että tämä hallitus ei devalvoi", sanoi eräs henkilö ja kohta rytisi ja lujaa.
Itse myin asuntoni ja nyt tileillä ja muissa säästämismuodoissa on yli 300 000 euroa rahaa. Romahduksen jälkeen taas ostetaan ja nauretaan. Eikä se neukkukuutio nyt niin kummonen ollut, varsinkin kun putkiremonttikin oli kohta alkamassa... - Sulla ole mitään
alkup. kirjoitti:
Niin, kuten osasivat 1990-luvun alussakin. -"Uskokaa nyt, että tämä hallitus ei devalvoi", sanoi eräs henkilö ja kohta rytisi ja lujaa.
Itse myin asuntoni ja nyt tileillä ja muissa säästämismuodoissa on yli 300 000 euroa rahaa. Romahduksen jälkeen taas ostetaan ja nauretaan. Eikä se neukkukuutio nyt niin kummonen ollut, varsinkin kun putkiremonttikin oli kohta alkamassa...Menes nyt vaan maksamaan vuokraa.
- Käykö pojua
Sulla ole mitään kirjoitti:
Menes nyt vaan maksamaan vuokraa.
kateeksi? Mars maksamaan ikilainaa siitä!
- paljasti että
alkup. kirjoitti:
Niin, kuten osasivat 1990-luvun alussakin. -"Uskokaa nyt, että tämä hallitus ei devalvoi", sanoi eräs henkilö ja kohta rytisi ja lujaa.
Itse myin asuntoni ja nyt tileillä ja muissa säästämismuodoissa on yli 300 000 euroa rahaa. Romahduksen jälkeen taas ostetaan ja nauretaan. Eikä se neukkukuutio nyt niin kummonen ollut, varsinkin kun putkiremonttikin oli kohta alkamassa...olet juniori tai pelkkä provo!
1990-luvun alussa ei ollut EKP:n pällejä olemassakaan. Ei edes niissä tuhnun märissä päiväunissa!!!11yksi111!!!!1yksi - Ihan sama
paljasti että kirjoitti:
olet juniori tai pelkkä provo!
1990-luvun alussa ei ollut EKP:n pällejä olemassakaan. Ei edes niissä tuhnun märissä päiväunissa!!!11yksi111!!!!1yksiEi ne siellä ekp:ssä ole yhtään sen viksumpia tai vähemmän ahneita kuin sp:ssakaan!!!1one1!!
- ne ajoivat
Ihan sama kirjoitti:
Ei ne siellä ekp:ssä ole yhtään sen viksumpia tai vähemmän ahneita kuin sp:ssakaan!!!1one1!!
suomen talouden kuralle ei SP. Joten edelleen olet juniori tai pelkkä provo. Nyt haluaisinkin vastauksen kumpaan ryhmään kuulut?
- sinua...
ne ajoivat kirjoitti:
suomen talouden kuralle ei SP. Joten edelleen olet juniori tai pelkkä provo. Nyt haluaisinkin vastauksen kumpaan ryhmään kuulut?
Ei EKP nytkään aja taloutta katastrofiin, vaan poliitikot, jotka käskyttävät EKP:tä.
Että tiedoksi vaan sinullekin. - sivukommentti
ne ajoivat kirjoitti:
suomen talouden kuralle ei SP. Joten edelleen olet juniori tai pelkkä provo. Nyt haluaisinkin vastauksen kumpaan ryhmään kuulut?
täältä. Hullu se on. Tuota kyytiä löytää itsensä narun nokasta hyvinkin äkkiä. Osoittaa vain, kuinka henkisesti köyhää voi ihmiselämä pahimmillaan olla.
Tällä tyypillä ei ole muuta tarkoitusta kirjoituksillaan, kun saada tyydytettyä oma huomionkipeytensä. Näkeehän sen, miten tuo asuu tällä palstalla koko päivän ja satuilee omiaan.
Suosittelen lanttumaakaria. - ole sama asia
Ihan sama kirjoitti:
Ei ne siellä ekp:ssä ole yhtään sen viksumpia tai vähemmän ahneita kuin sp:ssakaan!!!1one1!!
Kannattaisi ottaa vaikka ihan perusasioista selvää. Mene takaisin kouluun. Siellä voi oppia mm. sen, että EKP ei ole poliittisessa ohjauksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791