Helsingin rautatieasema on vaarallinen! Siellä päivystää joka ilta ja yö joukkioita aikuisia "uussuomalaisia" miehiä etsien alaikäisiä tyttöjä hyväksikäytettäväkseen. Kun joku juopunut lapsi on saatu häpäistyä, koko porukka iloitsee että taas on jostain äidin kullannupusta tehty "huora".
Kaikki nuoret ja monet aikuisetkin tietävät mitä peliä asemalla pelataan. Silti asialle ei tehdä mitään! Miksi hyväksikäyttöön ei puututa? Missä ovat poliisit tai järjestysmiehet, kun nuoria ja lapsia ahdistellaan ja hyväksikäytetään rautatieasemalla ja muissa tunnetuissa "kyttäyspaikoissa" pääkaupunkiseudulla? Miksi koulussa ei opeteta tytöille tervettä varovaisuutta? Miksi lapset päin vastoin pyritään pitämään mahdollisimman sinisilmäisinä ja puolustuskyvyttöminä tällaista kohtaan?
Onko "erilaisuus" todellakin niin suuri "rikkaus", että sille ollaan valmiita uhraamaan mitä tahansa? Tarkoitan todellakin _mitä_tahansa_, sillä onko mikään asia niin arvokas kuin nuorten ja lasten turvallisuus ja koskemattomuus?
Rautatieaseman vaarat
7
1398
Vastaukset
- Vanhemmat herätkää
Mitä ihmettä ne alaikäiset kerjäävät siellä rautatieasemalla juopuneina, eihän se ole poliisien ja järjestysmiesten asia ryhtyä vanhemmiksi lapsille. Eiköhän taas olisi kotikasvatuksen paikka.
- poitsuuuuuj
Mitä ihmettä ne siellä iltaisin tekee? Olisivat kotona koneella niin kuin normaalit nuoret... täällä ei ole ahdistelijoita. )
- ,fkjhsalfjhslfb
Siellä riekkuu näitä 13-17 vuotiaita ritsapillu pissiksiä, jotka ovat aivan varmasti tietoisia mitä joku "uussuomalainen" heille saattaa tehdä.. Se on niitten oma vika, kun kerta siel hamuaa vähissä vaatteissa miesten katseita. Tätä mieltä minä olen.
- frog
Suurimmassa osassa raiskaustapauksia tekijä ja uhri tuntevat toisensa. Ja ei kehkä kannattais roikkua siellä perjantai-iltana kännissä...
- äeh
Raiskaus ei ole koskaan raiskatun syy.
- Maolesyyton
äeh kirjoitti:
Raiskaus ei ole koskaan raiskatun syy.
myöskään raiskaajan (raiskaajien), kunhan eivät ole etnisesti suomalaista alkuperää...
- smilegirl
Maolesyyton kirjoitti:
myöskään raiskaajan (raiskaajien), kunhan eivät ole etnisesti suomalaista alkuperää...
En aivan ymmärtänyt ylläolevaa.Raiskaus on aina raiskaajan syy,ei uhrin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614283Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653487Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541817Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251707Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981443Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133950Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235863en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115852Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18849