Hautajaiset

täti kuoli...

Mitä päälle tädin hautajaisiin?
On vanha, mutta käyttämätön tumma puku. Käykö sen takki ja mustat irtohousut? Entäpä paita - on hohtavan valkea nailonpaita, toinen pikkuruudullinen (valkea ja ehkä vähän vedenvärinen) oikein juhlava paita ja muutama puuvilla/PE -paita, jotka eivät ole niin hohtavan valkeita kuin nuo nailoniset.
Mitä puen? Olen 60 , keskimittainen ja hoikka mies, joka kuulemma ei osaa pukeutua. Tumma kapea kravatti ja mustat kengät.

1

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asialliselta

      Käy tuo puvun takki ja irtohousut hyvinkin. Ehkä tosiaan hillitympi paita, ei kovin huomiota herättävä hohtavan valkoinen nailon, vaan hillitty vaalea. Tumma kraka ja mustat kengät ok.
      Tätisi tuskin olisi pahoillaan vaatetuksestasi, yleensä ko. tilanteissa muut sukulaiset ovat pahimpia.
      Hillitty käytös ja poisnukkuneen kunnioitus on tärkeintä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      153
      11655
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4397
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2718
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      95
      1489
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe