Mitä päälle tädin hautajaisiin?
On vanha, mutta käyttämätön tumma puku. Käykö sen takki ja mustat irtohousut? Entäpä paita - on hohtavan valkea nailonpaita, toinen pikkuruudullinen (valkea ja ehkä vähän vedenvärinen) oikein juhlava paita ja muutama puuvilla/PE -paita, jotka eivät ole niin hohtavan valkeita kuin nuo nailoniset.
Mitä puen? Olen 60 , keskimittainen ja hoikka mies, joka kuulemma ei osaa pukeutua. Tumma kapea kravatti ja mustat kengät.
Hautajaiset
täti kuoli...
1
408
Vastaukset
- asialliselta
Käy tuo puvun takki ja irtohousut hyvinkin. Ehkä tosiaan hillitympi paita, ei kovin huomiota herättävä hohtavan valkoinen nailon, vaan hillitty vaalea. Tumma kraka ja mustat kengät ok.
Tätisi tuskin olisi pahoillaan vaatetuksestasi, yleensä ko. tilanteissa muut sukulaiset ovat pahimpia.
Hillitty käytös ja poisnukkuneen kunnioitus on tärkeintä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431