Onko täällä liian paljon vai liian vähän sääntöjä että jotkut ei ymmärrä enää omaa parastaan. Jospa kaxnelosen pitäisi lähettää kaikille rekisteröityneille yksinkertaiset ohjeet sähköpostiin (kun ei niitä muualta tule kaikkien luettua) jotenkin tähän tyyliin:
http://www.omatila.com/node/19
Auta pitämään 24 turvallisena ja lämminhenkisenä
11
1112
Vastaukset
- Pukeli
julkkis. Siinähän se juju piilee. Ensin täällä ja sitten lähiseudulla, kunnes ura urkenee ihan valtakunnantasolle. Sinne ei kaiken maailman pörriäisillä ole asiaa.
- wiiiwi
Toki joku voi tuntea itsensä hyvinkin tärkeäksi kun häntä häiriköidään.
- Ärrieri
wiiiwi kirjoitti:
Toki joku voi tuntea itsensä hyvinkin tärkeäksi kun häntä häiriköidään.
mainiota että oot sieki kantanu kortes kekoon ja edesauttanu palstan viihtyvyyttä..
Meistä rekatuista varmaan jokainen haluaa ikioman häirikön,elämä kun tuntuu muuten niin kovin ankealta.Onnittelut päätähuimaavasta päättelykyvystä. - wiiiwi
Ärrieri kirjoitti:
mainiota että oot sieki kantanu kortes kekoon ja edesauttanu palstan viihtyvyyttä..
Meistä rekatuista varmaan jokainen haluaa ikioman häirikön,elämä kun tuntuu muuten niin kovin ankealta.Onnittelut päätähuimaavasta päättelykyvystä.onnitelut takaisin, tunnuit ymmärtävän viestin ihan just niin kuin ite halusit.
- Ärrieri
wiiiwi kirjoitti:
onnitelut takaisin, tunnuit ymmärtävän viestin ihan just niin kuin ite halusit.
punainen lanka?
Umaa on kiusattu todella ikävästi parina päivänä,mikä on aika ikävä juttu.
Viestisi tuntuivat syytökseltä nimenomaan sitä kirjoittajaa kohtaan joka on tänne profiilin tehnyt ja mahdollisesti laittanut @-osoitteen.
Meiliosoitteensa näkyviin laittaneilla on varmasti ollut hyvät syyt siihen.Ei liene kenenkään asia arvostella. - wiiiwi
Ärrieri kirjoitti:
punainen lanka?
Umaa on kiusattu todella ikävästi parina päivänä,mikä on aika ikävä juttu.
Viestisi tuntuivat syytökseltä nimenomaan sitä kirjoittajaa kohtaan joka on tänne profiilin tehnyt ja mahdollisesti laittanut @-osoitteen.
Meiliosoitteensa näkyviin laittaneilla on varmasti ollut hyvät syyt siihen.Ei liene kenenkään asia arvostella.Anteeks nyt että en ymmärrä miten olen voinut näillä viesteillä syyttää ketään mistään. Miksei voi jaella oikeaa nimeään missä tahansa jos niin haluaa ja luottaa siihen että ei kukaan ala häiriköidä koska kaikki tietää ettei ole lupa häiriköidä. Niin kuin voi jättää talon ja auton lukitsematta missä vainja luottaa siihen että ei sieltä kukaan mitään vie kun se ei ole luvallista. Jos mun viestit kerran sisälsi syytöksiä niin ilmoita ne sitten asiattomiksi.
- nyultimus
wiiiwi kirjoitti:
Toki joku voi tuntea itsensä hyvinkin tärkeäksi kun häntä häiriköidään.
lopeta tuo lapsellisuus
- gammalultimusex
nyultimus kirjoitti:
lopeta tuo lapsellisuus
ain luulee olevans jottai.
- Ärrieri
Kuinka ihmeellä se palstan viihtyvyyttä ja turvallisuutta lisäisi jos jokainen kirjoittaisi ilman profiilia?
Ihmetyttää miksi kukaan ylipäätään vaivautuu täällä häiriköimään niitä harvoja rekisteröityneitä,aivan tavallisia aikuisia ihmisiä?
Kaikenmaailman irc-galleriat ja kuvakkeet on täynnä toinen toistaan provosoivampia kuvia ja profiileja.Lisäksi niissä on ehkä enemmän kaiken ikäistä leikkikaveria,tämän palstan käyttäjät kun ovat pääsääntöisesti aikuisia jotka kirjoittaa aikuisten jutuista.- wiiiwi
ilman profiilia?
"Ihmetyttää miksi kukaan ylipäätään vaivautuu täällä häiriköimään niitä harvoja rekisteröityneitä,aivan tavallisia aikuisia ihmisiä?"
Vielä enemmän ihmetyttää että ne jotka vaivautuu häiriköimään, saa niin paljon huomiota tavallisilta aikuisilta ihmisiltä, joitten pitäisi pääsääntöisesti kirjoittaa aikuisten jutuista aikuismaisesti käyttäytyen.
- hatam
miten helppo noita sääntöjä on rikkoa.
Vaikka niitä nytkin ennen kirjautumista kertasin, niin olen ihan varma että ne unohtuvat itseltänikin jo iltaan mennessä.
Mutta sinänsä ihan hyvä että otit asian puheeksi. Se sääntöjen noudattaminen tosin kuuluu meillle kaikille, ei vain rekatuille. Mutta pisteet saat minultakin.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785